Skaitymo metai - Naujienos:Ignės Zarambaitės „Juodavandeniai“ – tarp geriausių 2023 m. Estijoje išleistų knygų vaikams ir jaunimui

Naujienos

2024-03-07
Ignės Zarambaitės „Juodavandeniai“ – tarp geriausių 2023 m. Estijoje išleistų knygų vaikams ir jaunimui


Kovo 5 d. Estijos vaikų literatūros centras ir Vaikų apsaugos asociacija paskelbė geriausias 2023 m. Estijoje išleistas knygas vaikams ir jaunimui.

Vaikų literatūros ekspertai iš 750 knygų išrinko 18 kūrinių vaikams ir 11 – jaunimui. Jaunieji skaitytojai taip pat galėjo pareikšti nuomonę ir balsuoti už savo favoritą. 

Tarp atrinktų knygų vyresniesiems paaugliams – Ignės Zarambaitės „Juodavandeniai“ (Süngete vete vaimud, į estų k. vertė Tiina Kattel, išleido leidykla „Eesti Raamat“).

Geriausias vaikų ir jaunimo knygas atrinko Estijos vaikų literatūros centro, Vaikų apsaugos asociacijos, Estijos skaitymo asociacijos, Estijos jaunimo literatūros asociacijos ir Estijos bibliotekininkų asociacijos ekspertai.

Atrinktos knygos bibliotekose yra pažymimos specialiais lipdukais – šie padeda skaitytojams rasti vertingą literatūrą.

Geriausių knygų vaikams sąrašai Estijoje sudaromi nuo 2009 metų. Nuo 2018 m. pradėta rinkti ir  knygas jaunimui. Tokie sąrašai naudingi mokytojams, kitiems su vaikais dirbantiems specialistams, tėvams ir patiems vaikams renkantis kokybišką, įdomią ir patrauklią literatūrą.

Anksčiau tarp geriausių Estijoje išleistų knygų vaikams ir jaunimui yra patekusios šios lietuvių autorių į estų kalbą išverstos knygos: Jurgos Vilės ir Linos Itagaki „Sibiro haiku“ (2022), Evelinos Daciūtės ir Aušros Kiudulaitės „Laimė yra lapė“ (2021), Mariaus Marcinkevičiaus ir Linos Dūdaitės „Sivužas“ (2020), Linos Žutautės „Kakė Makė ir pabėgusios ausys“ (2016).

Programą įgyvendina