Skaitymo metai - Naujienos:Vaikų Metų knygų pristatymas Vilkaviškio pradinėje mokykloje

Naujienos

2018-11-08
Vaikų Metų knygų pristatymas Vilkaviškio pradinėje mokykloje


Vilkaviškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius akcijoje „Metų knygos rinkimai“ šiemet dalyvauja jau vienuoliktą kartą. Akcijos organizatoriams pateikėme paraišką apie planuojamus renginius ir vaikų penketuko knygų pristatymus ir labai dėkojame už dovaną bibliotekai – vaikų kategorijos knygas.

Spalio 25 dieną Vilkaviškio pradinėje mokykloje lankėsi Vaikų literatūros skyriaus vedėja Alvina Radžvilienė, kuri pristatė akciją „Metų knygos rinkimai“. Vaikai sužinojo, kad ši akcija vyksta kasmet nuo 2005 m. ir jau tapo svarbiu Lietuvos kultūros įvykiu, turinti kilnų tikslą – skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti mūsų visuomenėje skaitymo prestižą. 

Vedėja supažindino su penkiais vaikų kategorijos knygų rašytojais, jų biografijomis, pasakojo apie visas penketuko knygas, rodydama skaidres. Kvietė antrokus skaityti knygas viešojoje bibliotekoje ir būtinai balsuoti „Metų knygos rinkimų“ svetainėje už įsimintiniausią ir labiausiai patikusią knygą.

Vyko poezijos valandėlė „Gražiausi eilėraščiai vaikams“, kurios metu Vilkaviškio pradinės mokyklos 2a ir 2b klasių mokiniai (mokytojos Rasa Galinaitienė ir Aldutė Serneckienė) raiškiai skaitė eilėraščius iš Daivos Čepauskaitės „Baisiai gražūs eilėraščiai“ ir Violetos Palčinskaitės „Eilėraščiai iš namų“ eilėraščių knygų.  Antrokams labai patiko jaukūs eilėraščiai, iš kurių sužinojo, kuo kvepia mamos, apie virtuvės poeziją, draugystę, meilę ir kitas jautrias ir mielas poetiškai perteiktas temas. 

 Alvina Radžvilienė, Vilkaviškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos

 Vaikų literatūros skyriaus vedėja

Programą įgyvendina