Skaitymo metai - Skaitymo ambasadorius Justinas Žilinskas dalijasi kalėdinės knygos rekomendacija – Marko Leino „Kalėdų istorija“

Skaitymo ambasadorius Justinas Žilinskas dalijasi kalėdinės knygos rekomendacija – Marko Leino „Kalėdų istorija“

2023-02-18

Šiandien dalijamės Nacionalinės komunikacinės kampanijos skaitymo ambasadoriaus Justino Žilinsko knygos rekomendacija Marko Leino „Kalėdų istorija“.

„Dabar net sunku patikėti, bet augau laikais, kai Kalėdų šventės buvo keistos: taip, mes puošdavome eglutę ir sulaukdavome dovanų, bet tomis dienomis neatostogaudavome, o per televizorių niekas nerodydavo nei „Hario Poterio“, nei „Vienas namuose“. Toji pikta šalis, užgrobusi Lietuvą (vadinosi irgi baisiai – Sovietų Sąjunga) buvo pagrobusi ir Kalėdas.

Tad tikrąsias kalėdines istorijas pradėjau skaityti, kai augo mano vaikai. Ir viena iš jų nepaprastai įsiminė, ir net dabar vis apie ją pagalvoju. Tai Marko Leino „Kalėdų istorija“. Juk iš tiesų, retas pamąsto, kad Kalėdų senelis taip pat kadaise turėjo būti mažas berniukas. Tad kaip nutiko, kad berniukas tapo visų mylimu seneliu, išvežiojančiu dovanėles po visą pasaulį? Ar jam buvo lengva? Ir kaip kilo mintis visus apdovanoti? Ar tikrai viskas – vien tik iš džiaugsmo ir šviesos?

Nors ir Kalėdų istorija, bet – nelengva. Graudi, gili ir nepaprastai šilta. Ji parodo, kad mus augina ne tik džiaugsmai, bet ir netektys. Pamoko, kokia dovanos prasmė. Ir joje sau ras vilties ir vaikas, ir suaugusysis.

Tad keliaukite į Suomijos sniegynus, ir su šia knyga jūsų Kalėdų šventės tikrai taps nepaprastos.“

 

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos įgyvendinama komunikacinė kampanija „Skaitymo ambasadoriaus“ yra Nacionalinės skaitymo skatinimo programos, kurią finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, 2022–2024 m. veiksmų plano priemonė.

Projektą įgyvendina

Siekdami užtikrinti efektyvų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika