Skaitymo metai - Naujienos:Paskelbtas 2024 m. Bolonijos vaikų knygų mugės iliustruotojų parodos finalininkų sąrašas

Naujienos

2024-01-15
Paskelbtas 2024 m. Bolonijos vaikų knygų mugės iliustruotojų parodos finalininkų sąrašas


Tarptautinės Bolonijos vaikų knygų mugės organizatoriai paskelbė šių metų iliustruotojų parodos finalininkų trumpąjį sąrašą.

Į šią parodą paraiškas teikė 3520 dailininkų iš 81 šalies, iš jų tarptautinė vertinimo komisija atrinko 346 finalininkus. Tarp jų – šešios Lietuvai atstovaujančios menininkės: Inga Dagilė, Eglė Petrauskienė-Gelažiūtė, Lina Itagaki, Agnė Kananaitienė, Ugnė Lidžiūtė ir Kornelija Žalpytė.

Visą finalininkų sąrašų rasite čia.

Bolonijos vaikų knygų mugė yra įsipareigojusi tiesti tiltus tarp šalių bei kultūrų ir siekia vienintelio svarbaus tikslo – skatinti vaikų literatūros ir iliustracijų kokybę, suteikti erdvę dialogui ir keitimuisi patirtimi. Šių principų laikomasi jau daugiau nei 60 mugės gyvavimo metų.

Bolonijos knygų mugė šiemet dar kartą patvirtina, kad yra pasiruošusi sutikti individualiai dalyvaujančius nepriklausomus leidėjus, rašytojus ir menininkus iš visų pasaulio šalių ir regionų, norinčius kūrybiškai, taikiai ir kryptingai prisidėti prie didesnės vaikų knygų kūrėjų bendruomenės.

Kiekvieną pavasarį keturias dienas vykstanti tarptautinė Bolonijos vaikų knygų mugė yra svarbiausia vaikų knygų leidėjų, kūrėjų, edukacijų ir literatūros specialistų susitikimo vieta pasaulyje, kurioje aptariamos naujausios vaikų knygų leidybos tendencijos. Mugėje kasmet stendus įsirengia per 1400, o apsilanko daugiau nei 30 tūkstančių profesionalų iš viso pasaulio. Itin svarbi šios knygų mugės dalis – nuo 1967 m. organizuojama konkursinė iliustruotojų paroda.

2011 m. Lietuva tarptautinėje Bolonijos vaikų knygų mugėje dalyvavo garbės viešnios teisėmis ir pristatė programą „Illiustratium“, kurią sudarė nacionalinis ir leidėjų paviljonai, iliustracijų ir iliustruotų knygų parodos, renginiai ne tik profesionalams. 2020 m. vizualinį mugės stilių kūrė iliustruotoja Rasa Jančiauskaitė.

61-oji Bolonijos vaikų knygų mugė vyks 2024 m. balandžio 8–11 dienomis, iliustruotojų paroda organizuojama 58-ąjį kartą.

Programą įgyvendina