Skaitymo metai - Naujienos:Metų knygos rinkimų baigiamasis renginys – viktorina „Skaitantis žino daugiau“

Naujienos

2020-02-05
Metų knygos rinkimų baigiamasis renginys – viktorina „Skaitantis žino daugiau“


Alytaus RSVB Krokialaukio filiale sausio pabaigoje vyko baigiamasis renginys – viktorina „Skaitantis žino daugiau“. 

Dalyviai pristatė visas perskaitytas knygų vaikams kategorijoje nominuotas knygas, supažindino su pagrindiniais knygų veikėjais, dalijosi įspūdžiais, kalbėjo, kad kiekviena knyga kažko pamoko, skatina kūrybiškumą, padeda svajoti – juk ne vienas kartais bandėme save įsivaizduoti karaliais ar svajojome apie stebuklingus batus...

 

Pristatydami knygą „Benas – sapnų siuvėjas“ kalbėjome apie sapnus: iš kur sapnai atsiranda, kas yra sapnininkas, ar galima sapnus kontroliuoti, kas juos sukelia, ką reiškia sapnuoti, ir apie berniuką, kuris moka susiūti nutrūkusius žmonių sapnus. Aptardami knygą „Stebuklingi senelio batai“ kalbėjomės apie talismanus – gera turėti daiktą, kuris neša laimę, suteikia stiprybės, apsaugo nuo nelaimių. Diskutuodami apie knygą „Strykt pastrykt!“ gilinomės, kaip kiškiui Steponui sekėsi rašyti knygą, ar kiekvienas gali būti rašytojas, ko reikia, kad knyga būtų įdomi. Kas žino, gal kuris nors iš vaikų ateityje taip pat rašys knygas? „Juk jeigu gali kiti, galiu ir aš!“ – šaukė kiškis Steponas. Pristatydami „Pūkis karalius“ supratome, kad knyga moko paprasto dalyko – rūpinimosi kitais, kad tikras karalius yra tas, kurio pavaldiniai irgi jaučiasi kaip karaliai. Vaikai pasigamino simboliškas karūnas ir pažadėjo vieni kitais karališkai rūpintis. Knygoje „Lietus ir skafandras“ dalyviai aptiko pasakojimą apie neįprastą draugystę ir užsispyrimą. 

Aptarę knygas mokiniai savo žinias pasitikrino žaisdami: sprogdino įvairiaspalvius balionus, kuriuose buvo pasislėptos užduotys. Su užduotimis jie lengvai susidorojo, nes labai atidžiai klausė knygų pristatymų. Už išsamų atsakymą kiekvieno laukė dovana – knyga.

Akcija „Metų knygos rinkimai“ labai pasitarnauja skaitymo skatinimui. Norime pasidžiaugti, kad akcijos metu jaučiame didesnį skaitytojų pagyvėjimą. Aktyviausi skaitytojai pasiryžo perskaityti visas penkias vaikų kategorijos knygas.

Daiva Kalasauskienė,
Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Krokialaukio filialo vyresn. bibliotekininkė

Programą įgyvendina