Skaitymo metai - Naujienos:Grigorijaus Kanovičiaus literatūrinė premija paskirta Agnei Žagrakalytei

Naujienos

2023-08-24
Grigorijaus Kanovičiaus literatūrinė premija paskirta Agnei Žagrakalytei

 

Triukšmaujantys: katalikai: lengvas būdas parašyti istorinį romaną: faktų ir gandų kortelės / parengė Agnė Žagrakalytė. – Vilnius: Tyto alba, 2022. – 317 p. – ISBN 978-609-466-719-0


Nuo 2017 m. rengiamo kasmetinio respublikinio Grigorijaus Kanovičiaus literatūrinės premijos konkurso nugalėtoja šiais metais išrinkta Agnė Žagrakalytė.

Poetė ir prozininkė, kurios biografijoje – ne vienas apdovanojimas, šių metų komisijos buvo įvertinta už šiuolaikišką požiūrį į istoriją ir jos pateikimą skaitytojui romane „Triukšmaujantys: katalikai. Lengvas būdas parašyti istorinį romaną“ („Tyto alba“, 2022).

Pasak komisijos pirmininkės Godos Volbikės, autorė romane „palieka erdvės skaitytojo interpretacijai, žavi konceptualumu ir siekiu ieškoti naujų raiškos formų“.

Šiais metais kūrinius vertino komisijos nariai: Vilniaus universiteto docentas, istorikas, žurnalistas, rašytojas Aurimas Švedas; jidiš literatūros tyrinėtoja, vertėja ir edukatorė Goda Volbikė bei Jonavos kultūros centro Krašto muziejaus muziejininkė Giedrė Narbutaitė-Kontrimė.

Kasmetinės respublikinės Grigorijaus Kanovičiaus literatūrinės premijos įteikimo šventė vyks š. m. rugsėjo 14 d. Jonavos Grigorijaus Kanovičiaus viešojoje bibliotekoje.

Konkursą organizuoja Jonavos rajono savivaldybės viešoji biblioteka; premiją steigia Jonavos rajono savivaldybės taryba, atsižvelgdama į senąsias įvairių tautų sugyvenimo Jonavoje tradicijas.

Premija skiriama už lietuvių kalba per praėjusius metus publikuotą literatūrinės prozos kūrinį istorinės atminties tema. Į premiją gali pretenduoti lietuvių kalba rašantys Lietuvos ir užsienio rašytojai.

Šiemet bus įteikta jau septintoji Grigorijaus Kanovičiaus literatūrinė premija. Anksčiau šią premiją yra pelnę: Aneta Anra už dokumentinę apysaką „Jehudit. Pasaulis galėtų būti toks gražus“ („Odilė, 2021), Ina Pukelytė už romaną „Panelės iš Laisvės alėjos“ („Tyto alba“, 2020), Jurga Žąsinaitė už romaną „Memento Grodno: dingusi Lietuvos Gardino istorija“ („Obuolys“, 2019), Romas Treinys už romaną „Dziedas“ („Tyto alba“, 2018), Tomas Kavaliauskas už romaną „Originalas“ („Alma littera“, 2017) ir Kęstutis Navakas už romaną „Vyno kopija“ („Tyto alba“, 2016).

Programą įgyvendina