Skaitymo metai - Naujienos:„Lietuva skaito!“ sako: Knygos gali!

Naujienos

2022-04-20
„Lietuva skaito!“ sako: Knygos gali!


Akcija „Lietuva skaito!“ šiemet vyks jau aštuntąjį kartą. Tačiau pastarosiomis savaitėmis net ir ištikimiausiems skaitytojams knygos retai teikia džiaugsmo. Sunku skaityti, sunku rasti prasmės knygose, sunku išsirinkti norimą skaityti tekstą.

Tačiau knygos nepraranda prasmės, o ypač tada, kai sunku. Skaitymas padeda nusiraminti, suprasti kitą, jos mažina stresą. Labai svarbu kaityti vaikams ir kartu su jais, nes skaitymas drauge ramina ir vaikus, ir suaugusiuosius.

Todėl šiemet akcija „Lietuva skaito!“ sako – knyga gali! Ji gali padėti rasti atsakymus, nusiraminti kai aplinkui neramu, ji gali suburti žmones arba leidžia pabūti savo mintyse.

Nuo balandžio 23-iosios, Pasaulinės knygos dienos, bus dalijamasi straipsniais apie knygų galią bei knygų rekomendacijomis, leidėjai dalysis knygomis, kurios jiems patiems šiuo metu labiausiai padeda. Tad svetainėje lietuvaskaito.lt rasite jų rekomenduojamus kūrinius.

Nuo gegužės 2 iki gegužės 6 dienos vyks virtualios pamokos, kurias ves leidėjai, rašytojai ir spaustuvininkai. Į pamokas galite registruotis čia

O jeigu ir jūsų mokyklose, bibliotekose, bendruomenėse vyks renginiai, akcijos rengėjai kviečia atsiųsti informaciją apie juos ir ji bus paskelbta akcijos renginių kalendoriuje.

Gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, 12 val. Vilniaus miesto bibliotekose ir knygynuose Lietuvoje gyvenantys ukrainiečiai savo bendruomenei skaitys ukrainiečių kalba. Sekite informaciją lietuvaskaito.lt puslapyje, kur balandžio 25 d. bus paskelbtos visos skaitymo vietos. Taip pat kviečiama šią dieną socialiniuose tinkluose dalytis šiuo metu skaitoma knyga ir papasakoti, kuo ji svarbi jums. Dalykitės įdomiausiomis knygų citatomis, gražiausiais knygų viršeliais su grotažyme #lietuvaskaito.

„Lietuva skaito!“ – tai gegužės 7-ąją, Lietuvai minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, vykstantis visuomeninis renginys, kviečiantis dalytis skaitymo virusu ir laužyti su skaitymu susijusius stereotipus. Lietuvos leidėjų asociacijos (LLA) ir Lietuvos spaustuvininkų asociacijos (LISPA) inicijuojama skaitymo skatinimo akcija vyksta kasmet, nuo 2015 m.

Šią dieną akcijos rengėjai skatina lietuvius ir lietuviškai kalbančius pasaulio piliečius imti į rankas lietuvišką knygą ir skaityti kartu. „Lietuva skaito!“ akcija vyksta visur, kur tik galima rasti lietuvišką knygą ir skaitytoją; visi kviečiami skaityti, deklamuoti ar kitaip atlikti kūrinius kartu su rašytojais ir atlikėjais.

  • Kaip gali prisijungti mokyklos?

Nuo balandžio 20 iki 27 dienos registruokite savo klasę į virtualią pamoką su leidėju. Pamokų sąrašas ir registracija čia.

  • Kaip gali jungtis leidyklos, bibliotekos ir bendruomenės?

Organizuokite savo virtualius renginius balandžio 23–gegužės 7 dienomis ir akcijos rengėjai juos įtrauks į bendrą renginių programą. Informacijos apie renginius laukiama iki balandžio 22 d.

Informaciją siųsti el. paštu adresu: info@lla.lt

Programą įgyvendina