Skaitymo metai - Naujienos:Lietuva – Bolonijos vaikų knygų mugės 2011 garbės viešnia

Naujienos

2011-02-10
Lietuva – Bolonijos vaikų knygų mugės 2011 garbės viešnia


Šių metų kovo 28-31 d. vyksiančioje 48-ojoje Bolonijos knygų mugėje Lietuva dalyvaus garbės viešnios teisėmis.

Šia proga mugės svečiams Lietuva atveš paslaptingą dovaną – Illustrarium'ą – galimybę praverti langą į turtingą mūsų šaly gimusių paveikslėlių pasaulį, atrasti žymiausius kūrėjus, jų iškalbingus darbus ir magišką iliustracijos galią. Illustrarium'ą įkūnys trys parodos, atspindinčios žymųjį istorinį kūrybos laikotarpį, palydėjusį į laisvę, išradingą naujosios Lietuvos iliustracijos metą ir besiskleidžiantį šiuolaikinės lietuvių vaikų knygos dailės žiedą.


Lietuvos stendas Bolonijos knygų mugėje įsikurs 30 salėje ir bus pažymėtas numeriu B7 (Hall 30, B7). Stendo lankytojai galės susipažinti su geriausių lietuviškų knygų vaikams kolekcija, atspindinčia šalies leidybos tradicijas ir šiandieną. Kolekciją sudarys apie 200 vaikų literatūros ekspertų atrinktų knygų. Stende savo knygas pristatys ir devynios pagrindinės vaikų literatūros leidyklos, formuojančios naujausias vaikų knygų leidybos tendencijas Lietuvoje.

Lietuvos stendo atidarymas įvyks 2011 m. kovo 28 d. (pirmadienį).

Tarptautinė Bolonijos vaikų knygų mugė – tai svarbiausias tarptautinis renginys, skirtas vaikų literatūros leidybai ir su ja susijusioms kūrybinėms industrijoms. Į šią mugę kasmet keturioms dienoms susirenka viso pasaulio leidėjai, spaustuvininkai, knygų ir jų iliustracijų autoriai, literatūros agentai, prekybininkai, TV ir kino prodiuseriai. Mugė rengiama nuo 1963 metų. 2010-aisiais joje dalyvavo apie 5000 šios srities profesionalų.

Ši mugė yra unikali galimybė užmegzti vertingas pažintis, susipažinti su naujai sukurtais kūriniais, naujomis technologijomis, dalyvauti diskusijose, debatuose ir seminaruose, tartis dėl autorinių teisių.

Kiekvienais metais viena pasaulio šalis mugėje dalyvauja garbės viešnios teisėmis. Mugės organizatoriai jai suteikia galimybę pristatyti geriausius savo vaikų knygų iliustruotojus ir jų sukurtas publikuotas ir nepublikuotas iliustracijas. Lygiavertės galimybės eksponuoti ir nepublikuotas iliustracijas šioje tarptautinėje vaikų knygų mugėje yra išties unikali galimybė jauniems kūrėjams įžengti į nacionalinę bei tarptautinę leidybos rinką.

Šaliai, dalyvaujančiai garbės viešnios teisėmis, mugės rengėjai sudaro nepriekaištingas sąlygas ne tik pristatyti vaikų literatūrą ir leidybą, bet ir įgyvendinti plačią kultūrinę programą, rengiamą Bolonijos mieste bei pačioje mugėje.

Lietuvos dalyvavimą Bolonijos vaikų knygų mugėje organizuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija bei Tarptautinių kultūros programų centras.

Daugiau informacijos rasite interneto svetainėje http://www.lituania-bologna.eu/

Programą įgyvendina