Skaitymo metai - Naujienos:Spalio mėnesį vyks 28-asis festivalis „Poetinis Druskininkų ruduo“

Naujienos

2017-08-30
Spalio mėnesį vyks 28-asis festivalis „Poetinis Druskininkų ruduo“


Spalio 4–9 dienomis vyks jau 28-asis tarptautinis literatūros festivalis „Poetinis Druskininkų ruduo“. Šių metų festivalio tema – „Moterys ir vyrai poezijoje: vaizduotės ribos“.

Kai kuriems literatūros mylėtojams ruduo neįsivaizduojamas be Druskininkų ir be poezijos. Festivalis „Poetinis Druskininkų ruduo“ šiemet skaičiuoja savo dvidešimt aštuntuosius metus. Jis kasmet sukviečia didžiulę tarptautinę literatūros bendruomenę į Vilnių ir Druskininkus. Į festivalį atvyksta ne tik poetai, bet ir leidėjai, kitų festivalių organizatoriai. Per dvidešimt septynerius metus Druskininkai patyrė visas geografines platumas – festivalyje viešėjo poetai iš visų pasaulio žemynų. Japonija, Pietų Korėja, JAV, Brazilija, Venesuela, Egiptas, Pakistanas, Kanada, Kuba, Indija, Izraelis – šalys, kurių kalbomis, o kartais ir dialektais poezija skambėjo PDR festivaliuose.

2017–2018 metais „Poetinis Druskininkų ruduo“ sulaukė tarptautinio pripažinimo – EFFE Label įvertinimo. EFFE (Europe for Festivals, Festivals for Europe) ženklas suteiktas festivaliui už „stiprų bendruomeniškumą, istoriją, išskirtinę ir jaukią festivalio atmosferą.“

Šiais metais festivalyje „Poetinis Druskininkų ruduo“ sulauksime išskirtinių svečių – viešės Jamaikos poetas, gyvenantis JAV, Ishion Hutchinson, vienos prestižiškiausių JAV premijų NBCC (National Book Critic Circle) award laureatas, svečias iš JAV poetas Malachi Black, kurio protėviai – litvakai. Poetas Ron Dahan atvyksta iš Izraelio, o lenkų poetė Janina Osewska atvyksta ne tik su poezija, bet ir su savo fotografijų paroda. Su projektu VERSOPOLIS atvyksta net penki jauni poetai iš Lenkijos, Kroatijos, Slovėnijos, JK, Makedonijos.

Druskininkuose bus atskiros programos mažiesiems skaitytojams ir jaunimui, kaip visada bus pristatyta jaunųjų poetų kūryba, per metus išėjusios knygos bei festivalio almanachas, vyks diskusija, bus įteiktos Jotvingių ir Jaunojo jotvingio premijos.

Organizatorių informacija

Programą įgyvendina