Skaitymo metai - Naujienos:Prie Kalėdinės eglutės – geriausios vaikų knygos!

Naujienos

2019-12-27
Prie Kalėdinės eglutės – geriausios vaikų knygos!


Baigiantis metams įprasta aptarti pasiekimus. Kupiškio rajono Alizavos pagrindinėje mokykloje tapo tradicija Kalėdiniame renginyje supažindinti tėvelius su akcijos „Metų knygos rinkimai“ knygų vaikams penketuku.

Tai auksinis 2019 metų vaikų literatūros derlius! Kiekviena knyga – ypatinga ir todėl labai svarbu, kad apie jas žinotų ne tik vaikai, bet ir jų tėveliai. Šios knygos – keliasluoksnės, jos kviečia vaikus  ir tėvelius skaityti kartu, kalbėtis, diskutuoti, bendrauti.

Pradinių klasių mokiniai, skaitymo skatinimo būrelio užsiėmimuose išklausę ir išanalizavę knygų turinį, paruošė tėveliams meninę programėlę. Trečios klasės mokinys Dovydas Barzevičius suvaidino, kaip Enrikas susidraugauja su bauguliu. Kiškio Stepono kūrybines kančias įtaigiai pademonstravo ketvirtaklasė Ineta Kucinaitė. Priešmokyklinės grupės mažyliai, pasidabinę kaip karališkos šeimos lapiukai, padainavo smagią dainelę. Skaitymo skatinimo būrelio mokiniai inscenizavo baisius sapnų košmarus: kaip šuo už pavadėlių gatvėje vedasi vyrą ir moterį; kaip Maksimos pardavėja įsivaizduoja esanti karalienė; kaip vaikai-policininkai nori areštuoti Beną. Ketvirtaklasės Eiva Balčiūnaitė ir Vakarė Baliūnaitė pademonstravo lietaus ir mergaitės draugystės šokį.

Po išsamaus kiekvienos knygos aptarimo šventės dalyviai buvo pakviesti balsuoti už labiausiai  patikusią. Spalvotomis žvaigždutėmis balsuotojai papuošė didelę širdį. Suskaičiavus žvaigždeles, paaiškėjo, kad daugiausiai jų surinko Ignės Zarambaitės „Stebuklingi senelio batai“. 

Alizavos pagrindinės mokyklos mokiniai knygų vaikams penketuką pristatė ir Antašavos mokykloje-daugiafunkciniame centre. Simbolinis balsavimas organizuotas ir Antašavoje. Čia penkių spalvų žvaigždutėmis pasipuošė popierinis advento vainikas. Ryškiausiai švietė juodosios žvaigždutės, nes jų buvo daugiausia – už I. Zarambaitės knygą „Stebuklingi senelio batai“!

Danutė Miknevičienė,
 Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė

Programą įgyvendina