Skaitymo metai - Naujienos:Vilniaus knygų mugė 2015

Naujienos

2015-02-05
Vilniaus knygų mugė 2015

Šių metų vasario 19-22 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyks 16-oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė, kurios tema „Nenušaunamas žanras: detektyvas“.

Vilniaus knygų mugę 2015 metais užkariauja detektyvas. Šio žanro niekas nepajėgia nušauti jau daugiau nei pusantro šimto metų: Edgaras Allanas Poe, Arthuras Conanas Doyle′is ir Agatha Christie – tik keli vardai, į savo tekstų spąstus įvilioję milijonus skaitytojų visame pasaulyje.

Pati mugės tema duoda galimybę kalbėti apie detektyvą kaip literatūros žanrą (mugės metu kviesime diskutuoti apie tai, kodėl verta skaityti detektyvus, ir kaip šis, atrodytų, populiariosios literatūros žanras prisideda prie literatūrinio pasakojimo formavimosi tradicijos). Apie detektyvą galima kalbėti ir kaip apie personažą – ryškų, charizmatišką, manieringą ir intuicijos bei ypatingų galių turintį literatūrinį herojų, kurio pagrindinė funkcija tekste – atstatyti prarastą pusiausvyrą tarp gero ir blogo, grąžinti pasaulį į harmoningus rėmus. 

Mugės renginių programą rasite čia.
 

MUGĖS DARBO LAIKAS

vasario 19 d., ketvirtadienis, –  BIČIULIŲ DIENA – 10.00-19.00 val.

vasario 20 d., penktadienis, – ILGASIS PENKTADIENIS – 10.00-21.00 val.

vasario 21 d., šeštadienis, – NEKASDIENIŲ PASIMATYMŲ DIENA – 10.00-21.00 val.

vasario 22 d., sekmadienis, – ŠEIMOS DIENA – 10.00-17.00 val.
 

Vilniaus knygų mugė – pagrindinė leidėjų, autorių ir skaitytojų susitikimų ir bendravimo vieta, reikšmingas kultūros renginys Lietuvoje, didžiausia knygų mugė Baltijos šalyse. Mugė svarbiausia – tai skaitytojas, autoriai, knygos ir kultūriniai renginiai. Mugės dalyviai – leidyklos, knygų prekybininkai, užsienio šalių kolektyviniai stendai, mokslo institutai, aukštųjų mokyklų leidybos centrai, visuomeninės organizacijos, kultūros centrai, žiniasklaidos priemonės, muziejai ir galerijos, kt. Pagrindinis Vilniaus knygų mugės bruožas – plati kultūrinė programa, kuri per keturias dienas pristato apie 400 įvairaus žanro renginių.

Vilniaus knygos mugės socialinė misija skaitymo skatinimas.

Mugėje kasmet dalyvauja apie 300 leidyklų iš Lietuvos ir užsienio šalių, mugę per keturias dienas aplanko virš 60 tūkstančių lankytojų. Bendras Vilniaus knygų mugės plotas – daugiau nei 12 tūkstančių kv.m. Mugės metu vyksta knygų pristatymai, susitikimai su Lietuvos ir užsienio rašytojais, veikia meno parodos, kūrybinė studija "Tu gali sukurti knygą", diskusijų klubas, įrengiamos televizijos ir radijo studijos, vyksta filmų peržiūros Knygos kino salėje, poezijos skaitymai Literatų svetainėje, šurmuliuoja amžinai gyvas bukinistų pasažas, kuriame parduodamos senų ir retesnių leidimų knygos, audio įrašai.

Daugiau informacijos: Vilniaus knygų mugė.

Programą įgyvendina