Skaitymo metai - Nacionalinėje bibliotekoje vyko akcijos „Tėčiai skaito vaikams“ renginys

Nacionalinėje bibliotekoje vyko akcijos „Tėčiai skaito vaikams“ renginys

2022-06-07

Artėjant Tėvo dienai, birželio 3 d., Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kvietė į renginį Vaikų ir jaunimo literatūros departamento skaitykloje – tėčiai skaitė mažiesiems bibliotekos lankytojams ir kūrė jaukų garsinio skaitymo ritualą.

Į biblioteką susirinkusiems vaikams šį kartą skaitė rašytojas Marijus Gailius ir aktorius, muzikantas Šarūnas Gedvilas. M. Gailius mažuosius sudomino skaitydamas vokiečių rašytojo ir dailininko Janošo pasakojimą apie ištikimus draugus Meškiuką ir Tigriuką „Panama labai graži“, o Š. Gedvilas žaismingai skaitė šiltą ir jautrų pasakojimą apie tėčio meilę sūnui „Tėtis mane myli“.

Ne pirmus metus vykstančioje akcijoje „Tėčiai skaito vaikams“ dalyvauja įvairių profesijų tėčiai. Renginiai vyksta ne tik bibliotekose, mokyklose, darželiuose, bet ir Vilniaus knygų mugėje, „Sostinės dienose“.

Mokslininkų įrodyta, jog knygos skaitymas kartu su vaiku ne tik skatina jo kalbos ir pažinimo raidą, turtina žodyną, bet ir kuria glaudų bendrystės santykį.

Akcija „Tėčiai skaito vaikams“ yra viena iš Skaitymo skatinimo programos, kurios įgyvendinimą finansuoja Kultūros ministerija, priemonių.

 

 

 

Programą įgyvendina