Skaitymo metai - Naujienos:Šių metų Gonkūrų premija skirta prancūzų rašytojui H. Le Tellier

Naujienos

2020-12-01
Šių metų Gonkūrų premija skirta prancūzų rašytojui H. Le Tellier


Šių metų Gonkūrų premija (pranc. Prix Goncourt) paskirta prancūzų rašytojui Hervé Le Tellier už romaną „Anomalija“ (pranc. L’anomalie).

Premijos laureatas buvo paskelbtas lapkričio 30 d. per vaizdo ryšiu surengtą ceremoniją.

Tai aštuntasis buvusio žurnalisto ir matematiko 63-ejų H. Le Tellier romanas. Romano veiksmas prasideda lėktuve, kuris patenka į anomalią zoną, atsiranda pagrindinių veikėjų antrininkai, pasipila kiti keisti ir paslaptingi reiškiniai. „Aš seniai norėjau parašyti tokią knygą, kurioje būtų ir mano sukauptų mokslo žinių, ir hipotezių dėl virtualaus pasaulio, idėjų, kad galima sukurti tai, kas panašu į tikrovę. Bet tai turėjo būti ir filosofinis kūrinys, pasakojantis apie intymius žmogaus sielos aspektus“, – pareiškė autorius.

Gonkūrų premija Prancūzijoje teikiama kasmet nuo 1903 metų. Tai – seniausias ir vienas garbingiausių apdovanojimų autoriams, rašantiems prancūzų kalba. Premiją įsteigė prancūzų rašytojas Edmondas Gonkūras (1822–1896), ji paskiriama kasmet pirmąją gruodžio savaitę už geriausią modernų prozos kūrinį prancūzų kalba.

Tarp šios premijos laureatų – Marcelis Proustas, Henri Troyat, Maurice`as Druonas, Romainas Gary.

Premijos piniginė dalis yra simbolinė – laureatui įteikiamas 10 eurų čekis. Bet, kaip rodo statistika, Gonkūrų premija gerokai prisideda prie apdovanoto kūrinio komercinės sėkmės – pardavimai išauga 5–10 kartų.

Programą įgyvendina