Skaitymo metai - Naujienos:Paskelbtas Bookerio premijos trumpasis sąrašas

Naujienos

2020-09-16
Paskelbtas Bookerio premijos trumpasis sąrašas


Rugsėjo 15 d. paskelbti šeši autoriai, kurie pateko į Bookerio (The Booker Prize) premijos trumpąjį sąrašą. Sąrašas buvo sudarytas iš 162 pateiktų knygų.

Į 2020 m. Bookerio grožinės literatūros premiją galėjo pretenduoti bet kurios tautybės rašytojai, rašantys anglų kalba, jų knygos turėjo būti išleistos Jungtinėje Karalystėje arba Airijoje nuo 2019 m. spalio 1 d. iki 2020 m. rugsėjo 30 d.

2020 metų Bookerio premijos trumpąjį sąrašą sudaro:

  • Diane Cook (USA) „The New Wilderness“ (Oneworld Publications)
  • Tsitsi Dangarembga (Zimbabwe) „This Mournable Body“ (Faber & Faber)
  • Avni Doshi (USA) „Burnt Sugar“ (Hamish Hamilton, Penguin Random House)
  • Maaza Mengiste (Ethiopia / USA) „The Shadow King“ (Canongate Books)
  • Douglas Stuart (Scotland / USA) „Shuggie Bain“ (Picador, Pan Macmillan)
  • Brandon Taylor (USA) „Real Life“ (Originals, Daunt Books Publishing)      

Nugalėtojas bus paskelbtas lapkričio 17 d.

Kiekvienas trumpojo sąrašo autorius gauna po 2500 svarų sterlingų premiją ir specialiai įrištą knygos leidimą. Nugalėtojas bus apdovanotas dar 50 000 svarų sterlingų premija ir gali tikėtis greito tarptautinio pripažinimo.

Kasmetinė Bookerio premija yra pagrindinis literatūrinis apdovanojimas angliškai kalbančiame pasaulyje ir jau daugiau nei penkis dešimtmečius prisideda prie išskirtinės grožinės literatūros pripažinimo bei skatina skaitytojų domėjimąsi grožine literatūra. Tai apdovanojimas, kuris pakeičia ir nugalėtojo karjerą. Tiek nugalėtojui, tiek į trumpąjį sąrašą patekusiems autoriams garantuojama pasaulinė skaitytojų auditorija ir gerokai išaugęs knygų pardavimas.

2019 m. Bookerio prizą pasidalijo dvi rašytojos – Margaret Atwood ir Bernardine Evaristo. Premija buvo skirta sulaužius taisyklę apdovanoti vieną autorių. Kanadietei M. Atwood premija skirta už romaną „Liudijimai“ (The Testaments), anglei B. Evaristo – už romaną „Mergina, moteris, kita“ (Girl, Woman, Other).

Programą įgyvendina