Skaitymo metai - Naujienos:Kvietimas siūlyti kandidatus premijai „Auksinė lupa“ PRATĘSIAMAS iki rugsėjo 12 d.

Naujienos

2022-08-16
Kvietimas siūlyti kandidatus premijai „Auksinė lupa“ PRATĘSIAMAS iki rugsėjo 12 d.


Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga, Lietuvos leidėjų asociacija ir leidykla „Vaga“ kviečia siūlyti kandidatus premijai „Auksinė lupa“.

„Auksinės lupos“ premijai gauti siūlomų kandidatų teikimas PRATĘSIAMAS iki rugsėjo 12 d.

Premija įsteigta redaktoriams pagerbti, įvertinant jų nuopelnus literatūros kūrinio kelyje nuo autoriaus ir vertėjo iki spausdintos knygos.

Šių metų naujovė – apdovanojimas korektoriui ar korektorei.

Kandidatus apdovanojimams gauti iki rugpjūčio 29 d. gali siūlyti redaktoriai, rašytojai, literatūros vertėjai ir kiti fiziniai asmenys, visuomeninės organizacijos, leidyklos ir kitos įstaigos, taip pat premijos komisija.

Motyvuotų siūlymų ir svarbiausių redaguotų kūrinių sąrašų laukiama adresu ruta@lla.lt

Komisiją sudaro Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos narės Daiva Daugirdienė, Rūta Jonynaitė ir Diana Bučiūtė (2014 m. „Auksinės lupos“ premijos laureatė); Lietuvos leidėjų asociacijos atstovė leidyklos „Apostrofa“ vadovė Giedrė Kadžiulytė ir leidyklos „Vaga“ vyr. redaktorė Agnė Puzauskaitė.

Premija bus įteikta pirmą kartą vyksiančių Lietuvos Knygos apdovanojimų vakarą 2023 metų sausio mėnesį.

2021 metais „Auksinės lupos“ premija įteikta Danutei Kalinauskaitei-Kunickienei už subtilų sudėtingų tekstų redagavimą pasitelkiant rašytojos talentą ir gyvą kalbos jausmą, už autorių ugdymą. Kartu apdovanota ir jaunoji redaktorė Erika Malažinskaitė-Valčiukienė – už metodišką ir kūrybišką įvairių leidinių, nuo grožinės literatūros iki akademinių raštų, redagavimą ir mokėjimą dirbti su autoriais.

Premijos nuostatus rasite čia.

Programą įgyvendina