Skaitymo metai - Naujienos:Susitikimas su Pauliumi Norvila Lentvaryje

Naujienos

2020-01-22
Susitikimas su Pauliumi Norvila LentvaryjeLentvario miesto biblioteka, tęsdama renginių ciklą, skirtą akcijai ,,Metų knygos rinkimai 2019“, sausio 15 d. pakvietė savo mažuosius skaitytojus į susitikimą su knygos „Strykt pastrykt!“ autoriumi Pauliumi Norvila.

Ši linksma paveikslėlių knyga apie šiuolaikinį kiškį Steponą – penktojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso (2017 m.) Debiuto premijos laimėtoja. Iliustracijas knygai kūrė Jurga Šulskytė, nuolatinė literatūrinio žurnalo „Laimiukas“ dailininkė.

Autorius gimė 1985 m. Kaune, 2009 m. baigė ekonomikos magistrantūrą Vilniaus universitete. Pauliaus eilėraščiai ir proza spausdinami nuo 2004 m. įvairioje kultūrinėje spaudoje, almanachuose. Jis parašė ir išleido keturias poezijos knygas ir vieną knygą vaikams. Rašyti knygas yra labiau autoriaus hobis, nei pragyvenimo šaltinis.

Į knygos „Strykt pastrykt!“ pristatymą atvyko gausus vaikų būrys. Tai Lentvario lopšelio-darželio „Šilas“, lopšelio-darželio „Svajonėlė“ ir Motiejaus Šimelionio gimnazijos priešmokyklinės grupės auklėtiniai.
 


Paulius Norvila, pristatydamas savo knygą sakė, kad ji yra skirta pradedantiems skaityti vaikams arba skaityti kartu su tėveliais. Rašytojas pasakojo, kad buvo laikas, kai jam nesisekė parašyti knygos, todėl sugalvojo istoriją, kaip kiškis rašė knygą. Knygą parašė per pusdienį.

Šios knygos personažas Kiškis Steponas niekaip negalėjo sugalvoti knygai pavadinimo, todėl pavadino tiesiog „Strykt pastrykt!“. Kiškis žinojo, kad knyga turi patikti ne tik jam, bet ir skaitytojams, todėl sugalvojo paskaityti savo parašytą knygą kitiems miško gyventojams ir sužinoti jų nuomonę. Miško žvėreliai davė jam patarimų: meškai trūko medaus ir bičių, ežiui – obuolių, šernui – gilių, voverei – paveikslėlių, lapei trūko skyriaus apie prabangą ir madingus drabužius, vilkui pritrūko skyriaus apie įrankius, o karvei – apie skraidančius robotus. Tik kiškio šeimynai nepritrūko nieko ir knyga labai patiko. Taigi kiškis labai džiaugėsi tuo ir suprato, kad nieko nėra neįmanomo, jei labai labai nori.
 


Smagi, lengva, kiek ironiška istorija. Spalvotos Jurgos Šulskytės iliustracijos perteikia pagrindinę knygos mintį – kaip nelengva nežinomam autoriui parašyti ir išleisti knygą. Tačiau nereikia nusiminti ir nuleisti rankų susidūrus su sunkumais.

Vėliau vaikai pradėjo klausinėti, kaip ir kodėl P. Norvila pradėjo rašyti knygas, kiek laiko užtrunka rašymas, kas sunkiausia rašant. Autorius atsakė į visus klausimus, padovanojo vaikams savo atvežtų knygų, kuriose su malonumu paliko autografų.

Lentvariečiai palinkėjo P. Norvilai parašyti dar daugiau puikių knygų vaikams ir vėl dalyvauti bei laimėti Metų knygos rinkimuose.

Inesa Daunaravičienė,
Trakų viešosios bibliotekos
Lentvario filialo vyr. bibliotekininkė

Programą įgyvendina