Skaitymo metai - Naujienos:Akcija „Tėčiai skaito vaikams“ vėl kvietė tėčius skaityti

Naujienos

2022-01-03
Akcija „Tėčiai skaito vaikams“ vėl kvietė tėčius skaityti


Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka visą 2021 m. gruodžio mėnesį bibliotekas kvietė prisijungti prie jau kelerius metus iš eilės bibliotekos organizuojamos Skaitymo skatinimo programos akcijos „Tėčiai skaito vaikams“.

Lietuvos bibliotekos buvo kviečiamos jungtis prie šios reikšmingos akcijos ir visą gruodžio mėnesį organizuoti skaitymus vaikams savo bibliotekose gyvai ar nuotoliniu būdu.

Gruodžio 17 d. Nacionalinėje bibliotekoje žinomas tėtis, rašytojas, aktorius Marius Povilas Elijas Martynenko į biblioteką susirinkusiems vaikams skaitė kalėdines pasakas: Jujjos Wieslander „Mamulės Mū ir Varnos Kalėdos“ ir Sveno Nordqvisto „Petsono ir Finduso Kalėdos“.

Aktorius Marius Povilas Elijas Martynenko į biblioteką susirinkusiems vaikams skaitė kalėdines pasakas

Projektu „Tėčiai skaito vaikams“ siekiama įkvėpti ir paskatinti tėčius leisti prasmingai laiką su vaikais, kartu atrasti knygos pažinimo džiaugsmą ir atkreipti visuomenės dėmesį į skaitymo svarbą.

Knygos skaitymas kartu su vaiku ne tik skatina jo kalbos ir pažinimo raidą, turtina žodyną, gerina pasirengimo mokyklai įgūdžius, bet ir kuria glaudžius tarpusavio santykius. Moksliniai tyrimai atskleidė, kad vaikams reguliariai skaitant knygas gerėja tėvystės įgūdžiai ir į gerąją pusę keičiasi vaikų elgesys. Pastebėta, kad bent 20 minučių prieš miegą, praleistų kartu su tėčiu vartant ir skaitant knygeles, ypač stiprina tarpusavio ryšį su sūnumis. Klausydamasis tėčio skaitomos knygos, vaikas supranta, kad tėčiui patinka tokiu būdu kartu leisti laiką, ir jaučia, jog ši kasdienė veikla yra labai prasminga. Galiausiai vakariniai skaitymai teigiamai veikia ir pačių tėčių savijautą. Sasekso universiteto mokslininkai nustatė, kad skaitymas yra vienas efektyviausių būdų įveikti stresą – jau nuo šeštos skaitymo minutės akivaizdžiai sumažėja raumenų įtampa ir sulėtėja širdies ritmas.

Kviečiame sekti projekto „Tėčiai skaito vaikams“ paskyrą socialiniame tinkle „Facebook“.

Programą įgyvendina