Skaitymo metai - Naujienos:Pauliaus Širvio premija įteikta Jurgitai Jasponytei

Naujienos

2020-09-14
Pauliaus Širvio premija įteikta Jurgitai Jasponytei


Rugsėjo 8 dieną Kultūros centre Dusetų dailės galerijoje (Zarasų r.) įvyko literatūros ir muzikos renginys „O Sartai, jūs Sartai mėlynieji“, skirtas žymaus poeto Pauliaus Širvio 100-osioms gimimo metinėms.

Renginio metu įteikta Pauliaus Širvio literatūrinė premija. Šiemet premijos laureate tapo poetė Jurgita Jasponytė. Jai premija paskirta už meistriškumą savo poetine kūrybos veikla garsinant Zarasų kraštą ir poetinėmis priemonėmis išreikštą meilę gimtojo miesto gamtai, lietuvių poezijos tradicijų priminimą, stiprią autentiškos folkloro improvizaciją kūryboje.

Zarasų rajono savivaldybės literatūrinė Pauliaus Širvio premija teikiama nuo 1995 metų. Premija skiriama už poetų penkerių metų poetinę kūrybą, jos reikšmingumą šalies poezijoje, poetinio žodžio talentą apdainuojant gamtos grožį bei žmogaus prigimtį. Atsižvelgiama ir į Zarasų krašto populiarinimą poeto kūryboje.

Literatūrinė Pauliaus Širvio premija pirmajam 1995 m. buvo įtekta Marcelijui Martinaičiui už meilės lyrikos knygą „Atmintys“. Taip pat premija buvo apdovanoti šie poetai: 1997 m. Vytautas Skripka už eilėraščių knygą „Vigilijos“; 2000 m. Stasys Jonauskas už poezijos rinkinį „Širdis plaka delčią“; 2003 m. Onė Baliukonė už poezijos rinktinę „Akmuva“; 2005 m. Feliksas Jakubauskas už poezijos rinktinę „Tarp klūpančių medžių“; 2007 m. Rimgaudas Valentinas Graibus už poezijos rinkinį „Meilės temperatūra“; 2010 m. Juozas Erlickas už knygą „Mano meilė stikliniais kaliošais“; 2015 m. poetas, vertėjas Antanas A. Jonynas.

Programą įgyvendina