Skaitymo metai - Naujienos:Išrinktos 2021 m. konkurso „Metų verstinė knyga“ knygos

Naujienos

2022-04-25
Išrinktos 2021 m. konkurso „Metų verstinė knyga“ knygos


Šiais metais Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga (LLVS) tryliktą kartą rengė konkursą „Metų verstinė knyga“. Sudaryti keturi geriausių 2021 m. išleistų verstinių knygų sąrašai šiuolaikinės grožinės literatūros, literatūros klasikos, negrožinės ir vaikų bei jaunimo literatūros kategorijose.

Naujienų portalo LRT.lt skaitytojai buvo kviečiami balsuoti ir išrinkti Metų verstinę knygą trijose kategorijose – grožinės, negrožinės ir vaikų bei jaunimo literatūros.

Metų verstinės knygos paskelbtos balandžio 23-iąją – Pasaulinę knygos dieną.

2021 metų verstine knyga grožinės literatūros kategorijoje tapo Vladimiro Nabokovo memuarų knyga „Kalbėk, atmintie“, kurią iš anglų kalbos išvertė Rasa Drazdauskienė, išleido „Jotema“.

2021 metų verstine knyga negrožinės literatūros kategorijoje tapo Merlino Sheldrake’o „Raizgus gyvenimas: kaip grybai kuria mūsų pasaulį, keičia mąstymą ir formuoja ateitį“, iš anglų kalbos išvertė Marius Burokas, išleido „Baltų lankų“ leidyba.

2021 metų verstine knyga vaikų ir jaunimo literatūros kategorijoje tapo Jakobo Wegeliaus romanas „Žudiko beždžionė“, kurį iš švedų kalbos išvertė Raimonda Jonkutė, išleido „Aukso žuvys“.

„Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga džiugiai sveikina puikių knygų vertėjus, leidėjus ir, svarbiausia, skaitytojus, kuriems knygos juk ir verčiamos, ir leidžiamos, – sako projekto koordinatorius Paulius Garbačiauskas. – Šiais metais verstinės knygos rinkimai labai įdomūs, nes, viena vertus, įtraukėme visiškai naują kategoriją – vaikų ir jaunimo literatūros ir, kita vertus, pirmą kartą Metų verstinę knygą grožinės literatūros kategorijoje rinkome iš bendro šiuolaikinės ir klasikinės literatūros sąrašo, sudarydami galimybę ir literatūros klasikos veikalams rungtis dėl Metų verstinės knygos vardo. Ekspertai atliko milžinišką darbą – ačiū jiems – ir atrinko daugiau negu šimtą nuostabių knygų, išleistų per praėjusius 2021 metus.“

Šių metų grožinės ir negrožinės literatūros ekspertai: Vytautas Bikulčius, Lina Buividavičiūtė, Jūratė Čerškutė, Dovilė Kuzminskaitė ir Donatas Puslys; vaikų ir jaunimo literatūros: Eglė Baliutavičiūtė, Aigustė Vykantė Bartkutė ir Inga Mitunevičiūtė.

Metų verstinės knygos projektą ir Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, informacinis partneris – LRT.

Programą įgyvendina