Skaitymo metai - Naujienos:Jurgos Ivanauskaitės premija įteikta Linai Simutytei

Naujienos

2021-02-18
Jurgos Ivanauskaitės premija įteikta Linai Simutytei


Vasario 17 d. virtualiame renginyje paskelbtas Jurgos Ivanauskaitės premijos laureatas. Juo tapo Lina Simutytė už debiutinę apsakymų knygą „Miesto šventė“ (išleido „Kauko laiptai“ 2020).

„Nuo pat paauglystės man Jurga buvo svarbi kaip asmenybė.Jurgos asmenybė man atrodė nepažabojama, ugninga ir norėjosi ir pačiai išsilaisvinti – rengtis taip kaip norisi, kalbėti taip kaip norisi ir rašyti taip kaip norisi“, – renginyje kalbėjo premijos laureatė.

Jurgos Ivanauskaitės premijos konkursui šį kartą buvo pateikta penkiolika knygų iš dešimties leidyklų, išleistų 2020–2019 m.: Rugilė Audenienė „Vojaĝo“ („Aukso žuvys“), Sandra Avižienytė „Psichopatija“ (išleido Sandra Avižienytė), Akvilina Cicėnaitė „Kad mane pamatytum“ („Alma littera“), Aidas Jurašius „Bibliofobija“ („Vaga“), Narius Kairys „Toliau nei vandenynas“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla) Akvilė Kavaliauskaitė „Kūnai“ („Balto“), Virginija Kulvinskaitė „Kai aš buvau malalietka“ („Kitos knygos“), Ernestas Noreika „Apollo“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla). Goda Palekaitė „Schizmatikai“ („Lapas“). Dovydas Pancerovas „Medžiojant tėvą“ („Alma littera“). Vaiva Rykštaitė „Lizos butas“ („Tyto alba“.) Lina Simutytė „Miesto šventė“ („Kauko laiptai“). Ieva Toleikytė „Raudonas slidus rūmas“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla), Vytautas Varanius „Šiltnamis“ („Alma littera“), Dainius Žičkus „Šmaravėjaus nuotykiai“ („Kryptis“).

Laureatą išrinko speciali ekspertų komisija, kurią sudarė poetė, „Šiaurės Atėnų“ redaktorė Giedrė Kazlauskaitė, rašytojas Mindaugas Nastaravičius, J. Ivanauskaitės sesuo etnologė Radvilė Racėnaitė, leidyklos „Tyto alba“ vadovė Lolita Varanavičienė ir rašytojas, literatūros tyrinėtojas Rimantas Kmita.

Jurgos Ivanauskaitės premiją mecenuoja visą rašytojos kūrybą leidžianti „Tyto alba“. Nuo šių metų leidykla vykdo ir premijos konkursą.

Nuo 2008 metų teikiama premija skiriama ne vyresniam kaip 45 metų autoriui už geriausią lietuvių literatūros kūrinį, atitinkantį formuluotę „Už laisvą, atvirą ir drąsią kūrybinę raišką“. Kūrinys turi būti išleistas per pastaruosius dvejus kalendorinius metus. Šiemet įteikta jau tryliktoji Jurgos Ivanauskaitės premija.

Premija anksčiau įvertinti rašytojai Jurga Tumasonytė už apsakymų knygą „Undinės“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla), Mindaugas Nastaravičius už poezijos knygą „Bendratis“ („Tyto alba“), Gabija Grušaitė už romaną „Stasys Šaltoka: vieneri metai“ („Lapas“), Rimantas Kmita už romaną „Pietinia kronikas“ („Tyto alba“), Aušra Kaziliūnaitė už eilėraščių knygą „Mėnulis yra tabletė“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla), Giedrė Kazlauskaitė už eilėraščių knygą „Meninos“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla), Agnė Žagrakalytė už romaną „Eigulio duktė: byla F117“ („Tyto alba“), Gintaras Bleizgys už eilėraščių knygą „Sodas“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla), Laura Sintija Černiauskaitė už romaną „Medaus mėnuo“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla), Rimvydas Stankevičius už poezijos knygą „Patys paprasčiausi burtažodžiai“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla), Renata Šerelytė už romaną „Mėlynbarzdžio vaikai“ („Alma littera“), Kristina Sabaliauskaitė už romaną „Silva Rerum“ („Baltos lankos“).

Šiemet J. Ivanauskaitei būtų sukakę 60 metų, tad šia proga renginyje prisimintos ir ką tik perleistos rašytojos knygos – romanas „Sapnų nublokšti“ ir pokalbių knyga „Švelnūs tardymai“.

Siūlome paskaityti apie L. Simutytės knygą: Neringa Butnoriūtė. Lėto brendimo proza.

Renginio įrašą pažiūrėti galima leidyklos „Tyto alba“ feisbuko paskyroje.

Programą įgyvendina