Skaitymo metai - Naujienos:Dovilės Zavedskaitės knygos „Lietus ir skafandras“ pristatymas

Naujienos

2020-01-16
Dovilės Zavedskaitės knygos „Lietus ir skafandras“ pristatymas

 


Sausio 15 dieną Vilkaviškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja Alvina Radžvilienė ir bibliotekininkė Ina Dubickaitė lankėsi Vilkaviškio vaikų lopšelyje-darželyje „Eglutė“.

Į salę susirinko priešmokyklinio ugdymo „Voveriukų“ ir „Bitučių“ grupių ugdytiniai su savo auklėtojomis.

Vaikų literatūros skyriaus vedėja A. Radžvilienė pasidžiaugė, kad vaikų Metų knygas darželyje pristato jau eilę metų, kad tai tapo tradiciniu viešosios bibliotekos renginiu, kuris organizuojamas jau dvyliktus metus. Susirinkusiesiems papasakojo apie akcijos „Metų knygos rinkimai“ svarbą Lietuvoje, kas akciją organizuoja, atrenka knygų penketukus iš pačių naujausių lietuvių autorių knygų. 

Vedėja trumpai apžvelgė Vaikų literatūros skyriaus veiklą akcijos metu, pasidžiaugė šiltu ir betarpišku bendravimu su savo mažaisiais bibliotekos skaitytojais – lopšelio-darželio ugdytiniais. Vaikai išgirdo pasakojimą apie kiekvieną penketuko rašytoją ir jo knygą, sužinojo, apie ką rašoma kiekvienoje iš jų. O klausantis LRT radijo laidos „Vakaro pasaka“ įrašo – aktoriaus skaitomos ištraukos iš Dovilės Zavedskaitės knygos „Lietus ir skafandras“, žiūrėjo bibliotekos teatriuko vaidinimą pagal šią knygą. Vaikai iš arčiau susipažino su pagrindiniais knygos veikėjais mergaite ir lietumi bei kelionėje į dykumą sutiktais personažais: jazminų krūmu, dobilu, laumžirgiu, ežiuku, karvyte, uode ir kitais.
 


Vaikams darbuotojos padalijo skrajučių su trumpa informacija apie vaikų Metų knygas bei informacija apie balsavimą. Darželio ugdytiniams labai patiko D. Zavedskaitės knyga „Lietus ir skafandras“, visi vienbalsiai prisižadėjo nupiešti labiausiai patikusius veikėjus ir būtinai balsuoti už Metų knygą.

Alvina Radžvilienė,
Vilkaviškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus vedėja

Programą įgyvendina