Skaitymo metai - Naujienos:Vaikai atranda skaitymo džiaugsmą

Naujienos

2018-01-31
Vaikai atranda skaitymo džiaugsmą


„Metų knygos rinkimų“ akcija labai pasitarnauja skaitymo skatinimui. Norime pasidžiaugti, kad akcijos metu jaučiame didesnį skaitytojų pagyvėjimą. Dalyvaujantys Metų knygos rinkimuose pradinukai pasiryžo perskaityti penkias vaikų kategorijos knygas.


Knygas ar ištraukas kartu su bibliotekininkėmis skaito mokytojos, į pagalbą pasikviesdamos ir vyresniųjų klasių moksleivius. Smalsiausi skaitytojai, susidomėję pristatytos knygos ištrauka, nešasi ją į namus, perskaito ir vėliau papasakoja klasės draugams. Keičiantis ir dalijantis knygomis, kartu keliauja ir mažųjų skaitytojų klausimas: „Už kurią knygelę balsuosi?“

Gruodžio mėnesį perskaitėme ir aptarėme dvi knygas: Gajos Gunos Eklės „Brolis, kurio nereikėjo” ir Evelinos Daciūtės „Laimė yra lapė”. Sausį skaitėme Ilonos Ežerinytės knygą „Šunojaus diena”.
 
 


Knygelė pasakoja, kas mažajai Adelei padeda įgyvendinti svajonę, kodėl vieną dieną Dovydo šuo ir katė prabyla žmonių kalba ir su kokiomis būtybėmis susipažįsta Vilius bei jo sesuo, atostogaudami senelių sodyboje. Vaikams tai aktualios temos, todėl skaitomo teksto jie klauso itin susikaupę. Tad nenustebtume, jei nemaža dalis vaikų šią knygutę išrinks geriausia.

Dar laukia susitikimas su knygos „Ulfas ir stebuklinga barzda” autoriumi Virgiu Šidlausku ir garsinis Rebekos Unos knygos „Aš esu Tomas, seklys” skaitymas.
 
 


 
Kas mus labiausiai džiugina? Džiaugiamės, kai po skaitymo pamokos išgirstame prašymą: „Leiskite man šią knygelę parsinešti namo, rytoj grąžinsiu“. Džiaugiamės, kai, paklausus mokinių, už kurią knygą jie apsisprendė balsuoti, išgirstame knygų pavadinimus ar veikėjų vardus. Vadinasi, vaikai susipažinę su akcijoje dalyvaujančiomis knygomis, jų ištraukas yra perskaitę ir apsispręsti, kuri pati geriausia, jiems nebus labai sunku. Džiugu, jog, dalyvaudami Metų knygos rinkimuose, vaikai atranda skaitymo džiaugsmą.

Lina Jakimavičienė,
Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Daugų filialo vyresn. bibliotekininkė

Programą įgyvendina