Skaitymo metai - Naujienos:Tarptautinis vertėjų ir rašytojų centras skelbia stipendijos konkursą

Naujienos

2023-09-21
Tarptautinis vertėjų ir rašytojų centras skelbia stipendijos konkursą


Tarptautinis vertėjų ir rašytojų centras skelbia stipendijos konkursą Baltijos ir Šiaurės šalyse gyvenantiems kūrėjams rezidencijai Nidoje.

Stipendijos laimėtojams suteikiama galimybė dviem mėnesiams apsistoti ir kurti Nidoje. Paraiškas gali teikti visi kūrėjai, gyvenantys Danijoje, Suomijoje, Norvegijoje, Švedijoje, Islandijoje, Farerų salose, Grenlandijoje, Alandų salose, Estijoje ir Latvijoje. Stipendija skiriama kelionės, apgyvendinimo bei pragyvenimo išlaidoms padengti rezidencijos laikotarpiu. Projektą remia Šiaurės ministrų taryba.

Stipendijos dydis – 3480 eurų, jos rūšis – vienkartinė (išmokama vienu metu).

Stipendijos laimėtojai turi turėti galimybę atvykti dviejų mėnesių rezidavimui į Tarptautinį vertėjų ir rašytojų centrą, pasirenkant laikotarpį nuo 2024 m. vasario 19 d. iki 2024 m. gegužės 5 d. Rezidencijos vieta – Tarptautinis vertėjų ir rašytojų centras (Skruzdynės g. 9, Neringa (Nida), Lietuva).

Paraiškas teikti galima iki 2023 m. spalio 29 d. (sekmadienio) vidurnakčio.

Visas konkurso sąlygas rasite čia: Open Call for Baltic and Nordic Translators and Writers | ICTW

2018 m. įkurtas Tarptautinis vertėjų ir rašytojų centras (TVRC) yra Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos padalinys, priimantis Lietuvos ir užsienio kūrėjus, vertėjus, rašytojus gyvenimui bei darbui. Tai yra vienintelis vertėjų ir rašytojų centras Lietuvoje, kuriame šalies ir užsienio kūrėjų bendruomenių atstovai gali susitikti, kurti, versti, bendrauti ir bendradarbiauti.

TVRC savo veikla prisideda prie skaitymo skatinimo bei šioje srityje dirbančių specialistų kompetencijų tobulinimo, siekia padėti plėtoti daugiašalius kultūrinius, kūrybinius bei pažintinius mainus. TVRC specialistai rengia tarptautinius projektus, rezidencijų ir kūrėjų stipendijų programas, organizuoja literatų kūrybines stovyklas.

 

Programą įgyvendina