Skaitymo metai - Naujienos:Vyko mokymai „Iliustruotojų dirbtuvės bibliotekininkams“

Naujienos

2023-11-07
Vyko mokymai „Iliustruotojų dirbtuvės bibliotekininkams“


Spalio mėnesį vyko mokymai „Iliustruotojų dirbtuvės bibliotekininkams“, skirti specialistams, dirbantiems su vaikų knyga.

Mokymai buvo suplanuoti ir patvirtinti kaip viena iš Skaitymo skatinimo programos veiklų, šis teorinis-praktinis mokymų ciklas vyko regionuose – Akmenės, Kupiškio, Jurbarko ir Telšių rajonų savivaldybių viešosiose bibliotekose. Į renginius, kuriuos vedė žymiausi Lietuvos vaikų knygų dailininkai, iliustruotojai, paveikslėlių knygų kūrėjai ir rašytojai, buvo pakviesti rajonų bibliotekininkai ir ikimokyklinio ugdymo pedagogai, siekiantys daugiau sužinoti apie knygos meną, vizualinę knygos raišką, bežodžių, paveikslėlių ir iliustruotų knygų pristatymą vaikams patrauklesniais būdais.

Dailininkės Agnė Nananai, Inga Dagilė ir Aušra Kiudulaitė, remdamosi savo ir kitų autorių sukurtų knygų pavyzdžiais, supažindino su paveikslėlių knygos kūrimo procesu, pristatė paveikslėlių knygų spektrą ir tematikas, kalbėjo apie šių knygų išskirtinumą, apie tai, kaip tekstas ir iliustracijos sukuria trečią – svarbiausią ir nedalomą – turinį. Lektorės pateikė rekomendacijų, kaip kūrybiškai pristatyti paveikslėlių knygą vaikams, ne tik perskaitant jos nediduką tekstą, bet ir tyrinėjant paveikslėlius, pastebint knygos puslapiuose esančias detales, kurios tekste nebūtinai paminėtos. Profesionalios dailininkės mokė dalyvius žaisti su knyga, siūlė kartu išmėginti terapinio pobūdžio veiklas, išlaisvinti savo kūrybiškumą, ne vien vizualiai atpasakojant turinį, bet ir naudojant vaizdą, kaip visavertę ir savarankišką raišką.

Dailininkė Kotryna Zylė ne tik kuria paveikslėlių knygas, bet ir rašo vaikams bei paaugliams, savo kūryboje atskleidžia lietuvių mitologinio pasaulio paslaptis. Remdamasi savo sukurtų knygų pavyzdžiais, menininkė pristatė edukaciją „Būtybės daugiabučiuose: lietuvių mitologijos aktualizavimas alfa kartos vaikams ir paaugliams. Kūrybinių užsiėmimų, dirbtuvių idėjos ir atradimai dirbant su jaunaisiais skaitytojais.“

Tai buvo paskutiniai šiais metais Skaitymo skatinimo programos, kurią finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, mokymai, skirti bibliotekų darbuotojų ir švietimo įstaigų ikimokyklinio bei pradinio ugdymo pedagogų kompetencijoms skaitymo skatinimo srityje gerinti.

Su kitais vykdytais programos mokymais galima susipažinti čia.

Programą įgyvendina