Skaitymo metai - Naujienos:„Vaikų ir paauglių skaitybos tyrimas 2021“: kviečiame prisidėti

Naujienos

2021-02-23
„Vaikų ir paauglių skaitybos tyrimas 2021“: kviečiame prisidėti


Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas ir IBBY Lietuvos skyrius inicijuoja „Vaikų ir paauglių skaitybos tyrimą 2021“ ir prašo visų, dirbančių ar kitaip susijusių su vaikų ir paauglių skaityba, dėmesio bei pagalbos prisidedant prie tyrimo anketų pildymo. 

Šis tyrimas – tai papildytas tradicinio kasmetinio Mėgstamiausių vaikų knygų penketukų (daugiau: https://www.ibbylietuva.lt/megstamiausiu-knygu-penketukai/) anketos variantas. Tyrimas atnaujintas siekiant gauti platesnius duomenis apie vaikų ir jaunimo skaitybą Lietuvoje. Tyrime apklausiami I–X klasių moksleiviai. Užpildyti anketą užtruks apie 10–15 min.

Užpildę ar paraginę užpildyti šią anketą, Jūs mums padėsite sužinoti, ką Lietuvos vaikai skaitė praėjusiais metais, kodėl jie skaito būtent tokias knygas, kodėl apskritai skaito ar neskaito, kas motyvuoja daryti vienus ar kitus pasirinkimus, susijusius su skaitymu, kokia yra koreliacija tarp skaitybos ir lyties, amžiaus ir kt. bei daugelį kitų dalykų. Visa tai gali padėti geriau suprasti realius vaikų ir jaunimo skaitybos poreikius, šiuo metu vyraujančias skaitybos tendencijas ir vykstančius pokyčius, įvertinti Lietuvos situaciją platesniame kontekste.

Labai prašytume mokytojų ir kitų suaugusiųjų skirti laiko pildyti anketą kartu su vaikais ir užtikrinti pagalbą kilus klausimams, tačiau tai daryti stengiantis nepaveikti vaikų nuomonės.

Tyrimo rengėjai iš anksto dėkoja visiems, prisidėsiantiems prie duomenų rinkimo. Apdorojus duomenis, rezultatai bus pristatyti viešai.

Anketą rasite čiaarba suvedę į naršyklės langą nuorodą: https://tinyurl.com/SkaitybosTyrimas2021

Anketą pildyti galima iki kovo 15 d.


Programą įgyvendina