Skaitymo metai - Naujienos:Kultūros ministerijoje įteiktos premijos už publicistinius kūrinius

Naujienos

2017-12-18
Kultūros ministerijoje įteiktos premijos už publicistinius kūrinius


Penktadienį Kultūros ministerijoje įteiktos premijos už publicistinius kūrinius. Premijos laureatais tapo – poetas, rašytojas Liutauras Degėsys, eseistas Ernestas Parulskis ir poetas, eseistas Gediminas Kajėnas.

„Turbūt neabejotina, kad vienas svarbiausių mūsų visuomenės iškovojimų – laisvas žodis, teisė išsakyti savo mintis, nebijoti turėti nuomonę. Kartu su šia svarbia, fundamentalia teise ateina ir įpareigojimas – tą laisvą žodį naudoti atsakingai. Man ypatinga garbė įteikti premijas tiems, kurie tą žodį ne tik tausoja, bet ir puoselėja, kurie praturtina mūsų viešąją erdvę ir kultūrą savo įžvalgomis bei naujais rakursais, daro ją įvairesne ir prasmingesne“, – kalbėjo kultūros ministrė.
 
L. Degėsys yra išleidęs aštuonis poezijos rinkinius, tris eseistikos knygas ir du romanus. Kasmet eseistas paskelbia per 20 eseistinių-publicistinių straipsnių, analizuojančių kultūros, politikos, švietimo, meno ir literatūros temas. L. Degėsio straipsniai publikuojami įvairiuose kultūros ir meno leidiniuose, interneto portaluose. 2017 m. Vilniaus knygų mugėje rašytojas pristatė savo romaną „Tavo rytoj buvo vakar“.

Premija už nuopelnus publicistinėje veikloje įteikta ir eseistui, menotyrininkui, Nacionalinės dailės galerijos kuratoriui E. Parulskiui. Laureatas yra puikiai pažįstamas kaip publicistikos kūrėjas ir kelių knygų autorius – „Žiemos atostogų tankas“ (2015 m.), jis yra knygos „Menas ir pinigai“ (2016 m.) bendraautorius. Iki 2017 m. įvairiuose kultūros ir meno leidiniuose, žurnaluose ir interneto portaluose publikuota daugiau nei pusė tūkstančio įvairių žanrų E.Parulskio tekstų – esė, kultūros komentarų ir apsakymų.

G. Kajėno recenzijos, straipsniai, esė, pašnekesiai ir vertimai publikuoti įvairiuose laikraščiuose, žurnaluose ir interneto portaluose. Premijos laureatas yra žurnalo „Kelionė“ internetinio puslapio redaktorius, taip pat literatūros žurnalo „Metai“ publicistikos redaktorius. G. Kajėno eilėraščiai ne vienerius įvairiuose almanachuose.

Premijos už publicistinius kūrinius įsteigtos 2008 m., šios premijos skiriamos už reikšmingiausius ir profesionaliausiai sukurtus publicistinius kūrinius, paskelbtus visuomenės informavimo priemonėse kultūros temomis per praėjusius metus. Premijos laureatus išrinko Lietuvos kultūros ir meno taryba.

Kultūros ministerijos informacija

Programą įgyvendina