Skaitymo metai - Naujienos:Į IBBY Garbės sąrašą bus įrašyti trys vaikų knygų kūrėjai iš Lietuvos

Naujienos

2019-11-22
Į IBBY Garbės sąrašą bus įrašyti trys vaikų knygų kūrėjai iš Lietuvos


Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos IBBY Lietuvos skyrius pristatė ir gavo patvirtinimą iš IBBY sekretoriato Bazelyje, kad į katalogą „IBBY Honour List 2020“ bus įrašyti trys vaikų knygų kūrėjai iš Lietuvos.

Į katalogą „IBBY Honour List 2020“ bus įrašyti šie kūrėjai:

  • Rašytojų grupėje – Jurga Vilė už knygą „Sibiro haiku“; rašė Jurga Vilė, piešė Lina Itagaki, leidykla „Aukso žuvys“.
  • Iliustruotojų grupėje – Lina Dūdaitė už knygą „Sivužas“; rašė Marius Marcinkevičius; iliustravo Lina Dūdaitė, leidykla „Tikra knyga“.
  • Vertėjų grupėje – Viltarė Urbaitė už Emmi Itäranta knygos „Vandens skonis“ vertimą iš suomių kalbos; leidykla „Nieko rimto“. 

 

Katalogas bus pristatytas 37-ajame IBBY kongrese, kuris vyks 2020 m. rugsėjo 5–7 dienomis Maskvoje. Į kongresą bus kviečiami šie kūrėjai ir leidėjai.

IBBY Honour List (IBBY Garbės sąrašas) – tai nacionalinių IBBY skyrių pateiktos reikšmingiausios vaikų ir paauglių knygos, išleistos per pastaruosius trejus metus.

Knygos pristatomos trijose kategorijose – rašytojų, iliustruotojų bei vertėjų ir jau be tolimesnės atrankos patenka į IBBY Garbės sąrašą.

Iliustruotas, anotuotas knygų sąrašas su glausta informacija apie autorius leidžiamas atskiru leidiniu, o laureatams IBBY kongreso metu įteikiamas diplomas. Šis sąrašas įsteigtas kartu su Hanso Christiano Anderseno apdovanojimu – 1956 metais.

Visus lietuvių vaikų knygų kūrėjus, įrašytus į IBBY garbės sąrašą, rasite čia.

Programą įgyvendina