Skaitymo metai - Naujienos:Sausio mėnesio susitikimai su knygų paaugliams autoriais

Naujienos

2020-01-07
Sausio mėnesio susitikimai su knygų paaugliams autoriais

 Vygaudo Juozaičio nuotr.


Praėjus Metų knygos rinkimuose nominuotų knygų vaikams pristatymams, sausio mėnesį Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamente bus rengiami susitikimai su knygų paaugliams kūrėjais.

 

Sausio 9 d. 13 val. Ilonos Ežerinytės knygos „Skiriama Rivai“ pristatymas
 
Keturiolikmetį Dovą kamuoja nuobodulys, pamokos neįkvepia, muzikos mokykla nebaigta – dėl to ypač nusivylęs tėvas, svajojęs, kad gabus sūnus pasieks tai, ko nepavyko jam pačiam. Netikėtai Vyriausiasis Dirigentas pasiūlo tėvui keistą kūrinį – per šimtą metų niekam nepavykę jo sugroti. Bandydamas įminti natų paslaptį, tėvas leidžiasi į kelionę laiku. Kartu tenka pasiimti sūnų – tą beviltišką išlepusį paauglį… Ilona Ežerinytė – trijų prestižinių Lietuvos vaikų literatūros premijų laureatė, literatūros konkursų laimėtoja ir nominantė, Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) narė, kūrybinio rašymo mokytoja, knygų „Verksnių klubas“, „Šunojaus diena“, „Sutikti eidą“ autorė. Apysaka paaugliams „Skiriama Rivai“ – ketvirtoji rašytojos knyga. Joje susipina dabartis ir praeitis, fantazija ir realybė, lyrinės istorijos ir detektyvo elementai. Įvykių centre – tėvas ir sūnus, ieškantys paslaptingo kūrinio, o randantys kur kas daugiau. Pasakojimą praturtina muzikinės iliustracijos, pasiekiamos mobiliaisiais įrenginiais.

Renginys skirtas 13–16 m. mokiniams. Grupėms būtina registracija el. paštu grupems@lnb.lt arba tel. (8 5) 239 8561.Sausio 16 d. 15 val. Vytauto V. Landsbergio knygos „Žalčių karalienė“ pristatymas

„Žalčių karalienė“, gerai žinoma lietuvių liaudies pasaka, šioje apysakoje iš mito perkeliama į realų istorinį laikotarpį, į partizaninių kovų sūkurį, priverčia naujai pažvelgti į epo modernizavimo galimybes, atrandant universalias šios žinomiausios lietuvių pasakos sąsajas su dramatiška XX amžiaus Lietuvos pokario istorija. „Žalčių karalienė“ – tai pajūrio moksleivės literatės Eglės dienoraštis, pradėtas rašyti, kai jai buvo septyniolika. Dienoraštis fiksuoja įvykius nuo 1945-ųjų pavasario (netikėtos pažinties su partizanų vadu Žilvinu) iki pat žūties 1956-aisiais, jai su keturiais vaikais grįžus iš Gotlando salos į Lietuvą aplankyti artimųjų. Šioje knygoje naudojamos citatos iš partizanų vado Liongino Baliukevičiaus-Dzūko dienoraščio, remiamasi gausia partizaniška lektūra (dokumentais, laiškais, pasakojimais ir kt.).

Renginys skirtas 15–18 m. mokiniams. Grupėms būtina registracija el. paštu grupems@lnb.lt arba tel. (8 5) 239 8561.
 

 
Sausio 22 d. 10 val. Audronės Meškauskaitės ir Aurinos Venislovaitės knygos „Istorijos skanėstai“ pristatymas

Istorija – rimtas mokslas apie svarbius įvykius, galingus didvyrius ir reikšmingą praeitį. Tie praeities įvykiai tokie reikšmingi, kad net po daugybės metų apie juos rašo vadovėliai ir mokosi mokiniai. Rimtoji istorija – labai reikalinga ir sveika, tačiau kartais taip norisi ko nors skanaus... Istorijos skanėstai – tai nelabai rimti mūsų šalies praeities įvykiai, smagios detalės, pamirštos smulkmenos, į vadovėlius netilpę istorijos trupiniai. Kokių saldumynų į skrydį per Atlantą pasiėmė Darius ir Girėnas? Kokiame pliaže deginosi Lietuvos prezidentas Antanas Smetona? Kas lietuvius išmokė žaisti krepšinį ir kiek blusų įstrigo Baltijos gintaruose? Šioje knygoje – šmaikštus, linksmas ir netikėtas Lietuvos istorijos gabalėlis.

Renginys skirtas 10–12 m. mokiniams. Grupėms būtina registracija el. paštu grupems@lnb.lt arba tel. (8 5) 239 8561.

 
 
Sausio 28 d. 15 val. Kotrynos Zylės knygos „Sukeistas“ pristatymas

O ką, jeigu vieną dieną jūsų miestas virstų bekraščio sniego ir šalčio kalėjimu? Jei mokyklos rūsio tamsoje sutiktumėt patį Velnią, o baltai apsigobusi Giltinė atkeliautų gerokai anksčiau, nei tikėjotės? Šių dienų Vilnius. Šešiolikmečiai Gabija ir Gedas mokosi dailės mokykloje. Abu jie – labai skirtingi ir abiem vienu metu ima dėtis keisti dalykai. Beužgimstantys jausmai netikėtai lemia dviejų pasaulių – realaus ir anapusinio – susidūrimą. Kotryna Zylė – rašytoja ir dailininkė, kurianti mitologijos temomis. Jos debiutinė knyga „Milžinas mažylis“ buvo įtraukta į geriausių 2014 m. knygų vaikams penketuką, o „Didžioji būtybių knyga“ knygos meno konkurse apdovanota kaip gražiausia 2016 m. knyga vaikams. „Sukeistas“ – pirmoji autorės knyga jaunimui.

Renginys skirtas 13–16 m. mokiniams. Grupėms būtina registracija el. paštu grupems@lnb.lt arba tel. (8 5) 239 8561. 

Programą įgyvendina