Skaitymo metai - Naujienos:Alizavos mokykloje svečiavosi Ulfopotamijos šalies kūrėjas

Naujienos

2018-01-17
Alizavos mokykloje svečiavosi Ulfopotamijos šalies kūrėjas


Sausio 15 d. Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos 1–7 klasių mokiniai susitiko su vaikų rašytoju Virgiu Šidlausku. Jo knyga „Ulfas ir stebuklinga barzda“ nominuota Metų knygos rinkimams.

Tai fantastinė apysaka vaikams apie drąsą ir atsakomybę, apie draugystę ir pasiaukojimą, apie baimę prisipažinti suklydus, apie pasaulio pažinimą, ateinantį per pavojus ir pašėlusius  nuotykius.

Rašytojas dainavo kartu su vaikais, o pastariesiems liepė dar ir kojomis smarkiai trepsėti. Paskui nupiešė pagrindinį knygos herojų, Ulfopotamijos didžiausią neklaužadą, berniūkštį Ulfą Mulfą. Svogūno ar elektros lemputės galva, akys – du angliukai, riesta nosis, šypsena, truputėlis strazdanų, nedidukės ausys ir kūnas, primenantis kėglį. Būtent tokį Ulfą sukūrė knygos dailininkė Tania Rex.

Neklaužada Ulfas nepaklausė tėčio ir pasinaudojo stebuklingu skustuvu, nuo kurio jam išdygo barzda ir ėmė nesustodama augti. „O ką jūs darytumėte, jei imtų dygti barzda?“, – klausė svečias mokinių. Šie atsakė, kad kreiptųsi pagalbos į suaugusiuosius. Tačiau knygos herojui Ulfui  pritrūko drąsos apie savo bėdą pasisakyti tėvams. Todėl jam teko patirti labai daug pavojų ir aplankyti daug baugių vietovių, kad atsikratytų įkyriai augančios barzdos.

Rašytojas nupiešė Ulfo draugus: katiną Pelin Hudą, padėjusį jam susidoroti su medžiais; ugningo būdo šunelį Degtuką, žuvusį nelygioje kovoje su leopardine dyglianugare kardžuve. Nupiešė ir priešą – ūkininką Dykūną, o tada vaikų paklausė, ar teko sutikti draugų, kurie tik apsimeta draugais.
 
Po įdomios diskusijos autorius perskaitė pačią šiurpiausią ištrauką iš knygos apie tai, kaip herojai pakliūva į nuskurusių, bet gąsdinančiai nuožmių barzdaskučių rankas. Pastarieji, sugavę vaikus, prirakina prie sienos ir kerpa barzdą iki pat mirties.

Tada vėl visa salė dainavo dainą apie kengūrpotamčiasnapį. Po šito gyvūno pasirodymo Ulfopotamijoje prasidėjo keisti įvykiai. Tariant gyvūno pavadinimą, pynėsi liežuvis, o reikėjo skanduoti vis greičiau ir greičiau. Alizavos mokiniai – ne iš kelmo spirti. Jie atsirevanšavo svečiui, pateikdami iššifruoti ypatingų kupiškėniškų žodžių sąrašą bei pasakyti greitakalbę „Šikšna šikšnala šikšniškai išražta“. Liežuvio laužymo kova baigėsi beveik lygiosiomis.

Atėjo eilė klausimams svečiui. Apie knygos herojus, jų tolimesnį likimą, apie paties rašytojo gyvenimą ir įdomų darbą. Mokiniai prašė atskleisti sėkmės paslaptį, nurodyti fantazijos šaltinį, klausė, ar jie nepanašūs į Ulfą.

Tądien vaikai namo grįžo ne tik su rašytojo dovanotais piešiniais bei autografais, bet ir  noru būti geresniais. Kaip ir knygos herojus Ulfas Mulfas.

Danutė Miknevičienė,
 Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė
 

Programą įgyvendina