Skaitymo metai - Vilniaus knygų mugėje skaityti kvietė tėčiai

Vilniaus knygų mugėje skaityti kvietė tėčiai

2022-02-28

Vasario 27 d. Vilniaus knygų mugėje jaukioje „Knygų starto“ erdvėje vyko jau tradiciniu tapęs mugės renginys „Tėčiai skaito vaikams“.

Vaikams skaitė ir su jais bendravo du šaunūs tėčiai: vaikų rašytojas Virgis Šidlauskas ir rašytojas, televizijos laidų vedėjas, istorikas Robertas Petrauskas.

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento organizuojama akcija „Tėčiai skaito vaikams“ skirta aktualinti tai, apie ką vis kalba vaikų švietimo ir skaitymo skatinimo specialistai – net patiems mažiausiems vaikams skaityti itin svarbu, nes skaitymas yra ne tik būdas bendrauti, bet ir mokyti vaikus kalbos, pamėgti knygą ir pažinti pasaulį.

Tikimasi, kad ši ir panašios akcijos atkreips dėmesį į ankstyvojo skaitymo naudą ir vis daugiau tėvų ims skaityti savo atžaloms.

Skaitymo skatinimo programos projektu „Tėčiai skaito vaikams“ siekiama įkvėpti ir paskatinti tėčius prasmingai leisti laiką su vaikais, kartu atrasti knygos pažinimo džiaugsmą ir atkreipti visuomenės dėmesį į skaitymo svarbą.

Akcija „Tėčiai skaito vaikams“ yra viena iš Skaitymo skatinimo programos, kurios įgyvendinimą finansuoja Kultūros ministerija, priemonių.

 

 

Programą įgyvendina