Skaitymo metai - Naujienos:Metų knygos rinkimai Lietuvos aklųjų bibliotekos Panevėžio padalinyje

Naujienos

2017-02-15
Metų knygos rinkimai Lietuvos aklųjų bibliotekos Panevėžio padalinyje


Lietuvos aklųjų bibliotekos Panevėžio padalinys jau kelinti metai prisijungia prie Metų knygos rinkimų. Didžioji dalis skaitytojų bibliotekoje – vyresnio amžiaus žmonės, turintys regėjimo negalią, todėl  daugiausiai dėmesio skyrėme suaugusiųjų kategorijoje nominuotoms knygoms.

Bibliotekoje vyko keletas renginių, kuriuose mūsų skaitytojai susipažino su nominuotomis knygomis, diskutavo, dalijosi įspūdžiais ir nuomonėmis.

Mūsų skaitytojai negali skaityti tradicinių knygų regintiesiems, jie klauso įgarsintų knygų. Kad supažindintume savo skaitytojus su knygomis, organizavome garsinius knygų skaitymus. Skaitytojai ateidavo į bibliotekoje vykstančias popietes pasiklausyti skaitomų  knygų ištraukų.

Sausio mėnesį bibliotekoje svečiavosi Panevėžio Interact jaunimo klubas. Jaunuoliai skaitė ištraukas iš metų knygos rinkimams nominuotų knygų – suaugusiųjų, poezijos ir vaikų kategorijų.  Nors dauguma šių knygų yra įgarsintos, tačiau dar  ne visi spėjo jas išklausyti, todėl pažintis su visomis nominuotomis knygomis buvo įdomi ir naudinga. Kiekvienas skaitytojas savaip priima rašytojo kūrinį. Įdomūs buvo jaunų žmonių pastebėjimai kurios autorių mintys jiems pasirodė svarbiausios, ką jie norėjo akcentuoti skaitydami knygas.

Gražiai tarp skaitymų įsiterpė gitaros garsai ir jaunatviškos dainos. Toks teatralizuotas knygų skaitymas buvo labai įdomus.

Vasario mėnesį vyko diskusijų popietė, kurioje pristatytos suaugusiųjų kategorijos knygos. Bibliotekininkė Danguolė Paliulienė pristatė knygų tematiką, autorius, skaitė šių knygų ištraukas. Susipažinę su knygomis, ilgai diskutavome, kuri knyga verta geriausios metų knygos vardo.

Daugiausiai balsų surinko Violetos Palčinskaitės „Atminties babilonai, arba Aš vejuos vasarą“. Ši knyga artimiausia ir suprantamiausia buvo mūsų skaitytojams. Knygoje pasakojamos istorijos labai sudomino. Įdomu buvo dar kartą prisiminti garsųjį režisierių Juozą Miltinį, daug metų gyvenusį ir kūrusį Panevėžyje. O nuoširdūs poetės eilėraščiai  tokie gražūs.

Bibliotekininkė Danguolė Paliulienė

Programą įgyvendina