Skaitymo metai - Naujienos:Metų knygos rinkimai Lentvario bibliotekoje

Naujienos

2017-02-07
Metų knygos rinkimai Lentvario bibliotekoje


Sausio pabaigoje Lentvario miesto bibliotekoje vyko renginys, skirtas akcijai „Metų knygos rinkimai 2016“. Šie rinkimai vyksta kasmet nuo 2005 metų ir jau tapo svarbiu tradiciniu Lietuvos kultūros įvykiu.

Lentvario biblioteka pakvietė jauniausius savo skaitytojus susipažinti su vaikams skirtomis knygomis, pretenduojančiomis į 2016 Metų knygos titulą. Į renginį atskubėjo Lentvario pradinės mokyklos 4c mokiniai su mokytoja Edita Šestakauskiene. Bibliotekininkės išradingai pristatė vaikų penketuko knygas: Jurgos Baltrukonytės „Filmukai“, Aido Jurašiaus „Akmenukų pasakos“, Gendručio Morkūno „Traškančios žvaigždės“ ir Selemono Paltanavičiaus „Maži ežiuko sapnai“, o vaikai paruošė linksmą vaidinimą pagal Nadios Kovaliovos knygą „Meškis ir Žąsis“.

Renginio metu vaikai turėjo progą susipažinti su pristatomų knygų turiniu, pasiklausyti ištraukų bei išsakyti savo nuomonę tokiais svarbiais klausimais: kodėl reikia skaityti knygas, kodėl nereikia bijoti išskirtinumo ir kokius sapnus jie mato. Daug emocijų sukėlė pasirinkto gyvūno dėlionė iš akmenukų. Pristatant knygą „Akmenukų pasakos“, vaikams buvo pasiūlyta sudėlioti kokį nors personažą. Vaikai pasirinko dinozaurą ir su dideliu noru kūrė jį iš akmenukų.

Renginio pabaigoje vaikai balsavo akmenukais už labiausiai patikusią knygą. Be didesnės konkurencijos laimėjo S. Paltanavičiaus knyga „Maži ežiuko sapnai“.
 


Valanda su knyga prabėgo nepastebimai. Pradinukai dėkojo už šiltas ir gražias akimirkas, praleistas su knygų herojais. Jie buvo pakviesti skaityti vaikų penketuko knygas, o už labiausiai patikusias balsuoti internete.

Katažina Jankovska,
Trakų viešosios bibliotekos Lentvario filialo vyr. bibliotekininkė

Programą įgyvendina