Skaitymo metai - Naujienos:Neringos Vaitkutės knygos „Klampynių kronikos“ pristatymas

Naujienos

2019-02-18
Neringos Vaitkutės knygos „Klampynių kronikos“ pristatymas


Vasario 8 dieną Vilkaviškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje lankėsi Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos 6 a klasės mokiniai ir jų auklėtoja Dalia Lapaitienė.

Šią dieną vyko popietė, skirta akcijai „Metų knygos rinkimai“, kurios metu šeštokams papasakojome apie Vaikų literatūros skyriuje vykdomus renginius, skirtus šiai akcijai, jos svarbą Lietuvos kultūriniam gyvenimui, akcijos tikslą ir idėją. Susirinkusiesiems trumpai pristatėme akcijoje vaikų kategorijoje dalyvaujančias knygas.

Kadangi ši diena buvo skirta Neringos Vaitkutės kūrybai ir jos knygos „Klampynių kronikos“ pristatymui, tad apžvelgėme rašytojos kūrybinį kelią, pradedant nuo jos vaikystėje patirtų literatūrinių ieškojimų: ką rašė būdama pradinių klasių mokine, kokias knygas skaitė, kodėl pasirinko fantastikos žanrą.

Naujausioje N. Vaitkutės knygoje „Klampynių kronikos“ (leidykla „Nieko rimto“, 2018 m.) pasakojama pirmuoju asmeniu. Pagrindinė veikėja – mergaitė, vardu Agata, kuri kartu su šeima gyvena viename iš nedidelių Lietuvos miestelių – Mažosiose Klampynėse, kurias ji pati taip trumpai apibūdina: „Į mūsų miestelį galima atvažiuoti siauru jokiais ženklais nepažymėtu vieškeliu, nežymiai atsišakojančiu nuo asfaltuoto kelio. Kas žino, tas lengvai randa reikiamą posūkį, o kas nežino... tam ir nereikia žinoti. Mažąsias Klampynes iš visų pusių supa pelkės, tankūs miškai, juosia lėta tingi upė, nešanti tamsius vandenis iš vieno pelkynuose pasislėpusio ežero į kitą ir šnabždanti paslaptingu balsu.“
 

Būtent šiame miestelyje per vienerius metus nutinka tokių dalykų, apie kokius tik proprosenelių pasakose ir legendose girdėjome. „Nors išmokome gyventi šių būtybių apsuptyje, kartais jos įneša smagios sumaišties, ir kol erzelis nurimsta, visos Mažosios Klampynės stovi ant ausų“, – ramiai konstatuoja Agata, drąsiai lėkdama ten, kur tik pakvimpa nuotykiais. Agata yra pati tikriausia svajonių draugė, nes jos namuose niekada nebūna liūdna ir kiekvienas priimamas kaip savas. Mergaitė turi brolį dvynį, jaunesnę seserį, vaikų knygoms iliustracijas piešiančią mamą ir gydančias mikstūras gaminantį tėtį. Dar kartu gyvena pati šauniausia, tvirto būdo ir geros širdies močiutė. Juodvi su mama žino įvairiausių ir kone magiškų būdų kaip padėti susitvarkyti su vaikams ir visam miesteliui iškylančiais keblumais.

Po knygos pristatymo mokiniai garsiai perskaitė apsakymą „Baubas“. Padalijome lankstinukus su informacija apie kiekvieną vaikų kategorijos knygą ir kaip balsuoti už labiausiai patikusią.

Kadangi vyko saugesnio interneto savaitė, mokiniai turėjo galimybę internetinėje erdvėje pasitikrinti savo žinias, spręsdami specialius testus „Draugiško interneto“ svetainėje, žaisti paveikslėlių žaidimą ir pagal žodį INTERNETAS sugalvoti iš kiekvienos raidės kuo daugiau apibūdinimų šiam žodžiui.

Alvina Radžvilienė,
Vilkaviškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus vedėja

Programą įgyvendina