Skaitymo metai - Naujienos:Skaitymo skatinimo projektas „Lietuva skaito!“: „Atrask klasikus“

Naujienos

2020-04-14
Skaitymo skatinimo projektas „Lietuva skaito!“: „Atrask klasikus“


„Lietuva skaito!“ – tai gegužės 7-ąją, Lietuvai minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, vykstantis visuomeninis renginys, kviečiantis dalytis skaitymo virusu ir laužyti su skaitymu susijusius stereotipus.

Lietuvos leidėjų asociacijos (LLA) ir Lietuvos spaustuvininkų asociacijos (LISPA) inicijuojama skaitymo skatinimo akcija vyksta kasmet nuo 2015 m. Šią dieną akcijos rengėjai skatina lietuvius ir lietuviškai kalbančius pasaulio piliečius imti į rankas lietuvišką knygą ir skaityti kartu. „Lietuva skaito!“ akcija vyksta visur, kur tik galima rasti lietuvišką knygą ir skaitytoją.

Visi kviečiami skaityti, deklamuoti ar kitaip atlikti kūrinius kartu su rašytojais ir atlikėjais.

2020 m. akcijos „Lietuva skaito!“ tema: „Atrask klasikus“. Akcija vyks balandžio 23–gegužės 7 dienomis ir kvies pažinti Lietuvos klasikus bei jų kūrybą.

Nors daugelis renginių išsikėlė į virtualią erdvę, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena bus minima dvi savaites: nuo balandžio 23-iosios, Pasaulinės knygos dienos, iki gegužės 7 d.

Visa informacija nuo balandžio 23 d. bus skelbiama svetainėje lietuvaskaito.lt ir feisbuko paskyroje.

Akcijos partneriai: Lietuvos spaustuvininkų asociacija, Lietuvos bibliotekininkų draugija (LBD), Lietuvos literatūros ir tautosakos institutas, Vaikų žemė.
 

Programą įgyvendina