Skaitymo metai - Naujienos:Pristatytas Skaitymo skatinimo programos projektas „Knygų startas“

Naujienos

2020-02-27
Pristatytas Skaitymo skatinimo programos projektas „Knygų startas“


Vilniaus knygų mugėje Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos organizuotas pokalbis „Knygų startas: ar knygų dovanojimas gali paskatinti ankstyvąjį skaitymą?“ kvietė aptarti Skaitymo skatinimo programos projektą „Knygų startas“.

Pokalbyje dalyvavo Ministro Pirmininko patarėja švietimo, mokslo ir kultūros klausimais Unė Kaunaitė, Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus pirmininkė Inga Mitunevičiūtė, edukologė doc. dr. Vaiva Schoroškienė ir Lietuvos leidėjų asociacijos vykdomoji direktorė Rūta Elijošaitytė-Kaikarė.

Diskusijoje glaustai pristatyta projekto atsiradimo istorija ir pabrėžta išskirtinė galimybė jį įgyvendinti Lietuvoje. Diskusijos dalyviai akcentavo šio projekto aktualumą: atkreipti tėvų dėmesį į vaiko emocijų lavinimą, skaitymą ankstyvajame vaiko amžiuje. Taip pat pristatyta Pirmosios knygos konkurso nugalėtoja knyga „Kapt kapt kapt“, kuriai iliustracijas ir tekstą sukūrė Indrė Zalieckienė.

„Knygų startas“ – vienas iš Skaitymo skatinimo programos įgyvendinimo projektų, kurį finansuoja Lietuvos kultūros ministerija.

Pagrindiniai Programos vykdytojai – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir savivaldybių viešosios bibliotekos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos leidėjų asociacija ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius.

Diskusijos įrašą rasite jutubo kanale.

Programą įgyvendina