Skaitymo metai - Naujienos:Vilniaus knygų mugė skelbia „Atversk pasaulį!“

Naujienos

2012-02-09
Vilniaus knygų mugė skelbia „Atversk pasaulį!“


13-oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė, vyksianti 2012 m. vasario 23-26 dienomis, skelbia „Atversk pasaulį!“. Šiuo šūkiu norima pabrėžti pagrindinę knygų mugės misiją – skatinimą skaityti, įvertinti skaitymo ir knygos svarbą žmogaus asmenybės formavimuisi, teigiamą skaitymo įtaką visuomenei, knygos reikšmę kuriant šalies socialinę ir ekonominę gerovę.

Šiemet Vilniaus knygų mugė vyks drauge su Baltijos knygų muge, kuri po dviejų metų pertraukos vėl grįžta į Vilnių. Pirmą kartą Vilniuje Baltijos knygų mugė įvyko 1999 m. Didelė šio renginio sėkmė Vilniuje paskatino organizatorius pradėti rengti tarptautinę Vilniaus knygų mugę.

Vilniaus knygų mugė pirmiausiai skirta skaitytojui, jos tikslas – supažindinti su naujausiais literatūros ir meno kūriniais, jų autoriais, padėti atrasti sau artimą literatūros žanrą, pamilti ir gerbti knygą. Todėl mugėje svarbiausia – knygos ir kultūriniai renginiai, autorių bendravimas su skaitytojais.

Mugė ypatinga savo plačia kultūrine programa. Per keturias mugės dienas surengiama apie 300 renginių. Be seminarų ir konferencijų salių jie vyksta jau tradicija tapusiose ir gerai skaitytojams žinomose renginių erdvėse: mugės Forume, Rašytojų kampe, Kūrybinėje studijoje, Vaikų scenoje, Knygos kino salėje.

Lankytojų lauks koncertai, spektakliai, meno parodos, kūrybinė studija „Tu gali sukurti knygą“, Diskusijų klubas, Knygos kino salė, taip pat susitikimai su Lietuvos ir užsienio autoriais bei leidėjais. Vienu iš renginių programos akcentų šiemet taps paroda „Iliustrarium: Šiuolaikinės Lietuvos vaikų knygų iliustracijos“, kuri pernai buvo eksponuojama tarptautinėje Bolonijos (Italija) vaikų knygų mugėje. Parodoje eksponuojami 32 ryškiausių paskutiniojo dešimtmečio iliustratorių kūriniai, atskleidžiantys nepamirštamą įvairių žanrų ir stilių Lietuvos vaikų knygų iliustracijos pasaulį.

Antrus metus mugės lankytojai turės galimybę pamatyti garsių romanų ekranizacijų, dokumentinių filmų apie iškilius rašytojus, poetus, menininkus. Šių metų Knygos filmų programoje – devyni dokumentiniai ir šeši vaidybiniai filmai, taip pat tarptautinio animacinių filmų festivalio „Tindirindis“ filmų rinktinė.

 


Akcijos „Metų knygos rinkimai 2011“ laureatų apdovanojimai vyks sekmadienį, vasario 26 d., 14.00  Forume

***

Akcijos „Metų knygos rinkimai“ knygų laureačių ekspozicija -
visas mugės dienas, vasario 23-26 d.

 


MUGĖS DIENOS IR DARBO LAIKAS

Ketvirtadienis, vasario 23 d. –
BIČIULIŲ DIENA – 10.00 val. - 19.00 val.

Penktadienis, vasario 24 d. –
ILGASIS PENKTADIENIS – 10.00 val. - 21.00 val.

Šeštadienis, vasario 25 d. –
NEKASDIENIŲ PASIMATYMŲ DIENA – 10.00 val. - 21.00 val.

Sekmadienis, vasario 26 d. –
ŠEIMOS DIENA – 10.00 val. - 17.00 val.

Knygų bičiulių šiemet vėl laukia džiugi žinia – du specialūs mugės autobusai visas mugės dienas lankytojus į mugę veš nemokamai nuo Katedros aikštės ir atgal.

Daugiau informacijos ir kultūrinių renginių programa www.vilniausknygumuge.lt 

Programą įgyvendina