Skaitymo metai - Naujienos:Paskelbti konkurso „Klaipėdos knyga 2018“ laureatai

Naujienos

2019-02-18
Paskelbti konkurso „Klaipėdos knyga 2018“ laureatai


Vasario 12 d. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje įvyko konkurso „Klaipėdos knyga 2018“ apdovanojimų įteikimas.

Populiariausia Klaipėdos knyga, kuri surinko daugiausia visuomenės balsų, tapo Vytauto Kuso „Kertinis akmuo“. Apdovanojimas įteiktas spaustuvei „Druka“.

Gražiausios Klaipėdos knygos titulą pelnė profesionalios komisijos išrinktas leidinys – Beno Šarkos ir Remigijaus Treigio albumas „Vidurnakt ir giliau“. Apdovanojimas įteiktas leidėjui „Kūrėjų sąjunga“.

Šiemet Gražiausios knygos rinkimų komisijai vadovavo VDA menų magistrė, knygos meno, iliustracijos ir knygos interpretacijos dėstytoja, svarią patirtį  knygų kūrimo ir reklamos dizaino srityje turinti Agnė Dautartaitė-Krutulė.

Nominaciją „Knyga prakalbinusi popierių“ (iniciatorius  – UAB „Papyrus Lietuva“) pelnė Ritos Latvėnaitės pasakų knyga vaikams „Kas tas Asis“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla).

Dėl nominacijų varžėsi dvidešimt leidėjų: Darius Rekis, Giedrė Ilginienė, Jolita Herlyn, Arvydas Juozaitis, Rita Latvėnaitė, Šarūnas Toliušis, Ramunė Bandzienė, „Druka“, leidykla „Eglė“, Valentinas Greičiūnas, Sauliaus Jokužio leidykla-spaustuvė, Lietuvos jūrų muziejus, Klaipėdos universiteto leidykla, Kūrėjų sąjunga, Lietuvos fotomenininkų sąjunga, Libra Memelensis, Mažosios Lietuvos istorijos muziejus, „Kitas takas“, „Verslas ar menas“, Vilniaus dailės akademija. Iš viso konkursui buvo pateikti dvidešimt šeši leidiniai.

„Klaipėdos knyga“ – Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos iniciatyva kasmet organizuojamas konkursas. Jo tikslas – supažindinti visuomenę su vertingiausiomis Klaipėdos leidyklų išleistomis knygomis. Siekiant praplėsti konkurso dalyvių gretas, į konkursą šiemet buvo kviečiami ir vietos kūrėjai, leidybinę veiklą vykdę ne tik Klaipėdos, bet ir kitose šalies bei užsienio leidyklose. Šie leidiniai dalyvavo renkant Populiariausią Klaipėdos knygą. Privilegija siekti Gražiausios Klaipėdos knygos titulo buvo palikta tik Klaipėdos mieste leidybinę veiklą vykdančioms leidykloms ir spaustuvėms.

Prie konkurso organizatorės, Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos, su nominacija „Knyga, prakalbinusi popierių“ šiemet prisijungė viena iš pirmaujančių popieriaus didmeninės prekybos įmonių Europoje UAB „Papyrus Lietuva“.

Konkurso finansinis rėmėjas - UAB „Mūsų laikas“, informacinis rėmėjas - dienraštis „Klaipėda“.

Programą įgyvendina