Skaitymo metai - Naujienos:Leidinio „Skaitymas kaip tikslas. Apie skaitymo skatinimo metodus ir tyrimus“ pristatymas

Naujienos

2021-04-26
Leidinio „Skaitymas kaip tikslas. Apie skaitymo skatinimo metodus ir tyrimus“ pristatymas


Balandžio 27 d. vyko leidinio „Skaitymas kaip tikslas. Apie skaitymo skatinimo metodus ir tyrimus“ pristatymo tiesioginė transliacija.

Renginio transliacijos įrašą rasite Nacionalinės bibliotekos „YouTube“ kanale.

Kaip leidinyje rašo Švedijos kultūros taryba, šiuo metu turime puikių galimybių stiprinti skaitymo kultūrą. Tikrai galime teigti, kad Lietuva – ne išimtis. 2006 m. buvo patvirtinta Skaitymo skatinimo programa penkeriems metams, kurios vykdytoja tapo Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. Nuo to laiko skaitymo skatinimo politika nuosekliai tęsiama, o nuo 2019 m. įgavo dar didesnį mastą. Vis dėlto itin trūksta naujų tyrimų, leidžiančių įvertinti realią skaitybos situaciją, o tie, kurie atlikti seniau, nėra itin gerai nuteikiantys.

Tiesa, galime pasidžiaugti, kad tokios skaitymą skatinančios veiklos kaip knygų klubai, vasaros skaitymo akcijos, garsiniai skaitymai ir daugelis kitų aktyviai organizuojamos daugelyje mūsų kultūros įstaigų, ir ne išimtis čia – bibliotekos. Tačiau turime dar labai daug ko pasimokyti, daug ką sužinoti, o perimta vertinga patirtis gali pagelbėti galimybes paverčiant realiais veiksmais. Tad verta atsigręžti į Švedijos, garsėjančios vaikystės kultūros puoselėjimu, gerąją patirtį skaitymo skatinimo srityje.

Reikšmingų tyrimų rezultatai, įžvalgos, skaitymo skatinimo veiklos pavyzdžiai – visai tai galima rasti pagal Skaitymo skatinimo programą parengtame ir Nacionalinės bibliotekos išleistame leidinyje „Skaitymas kaip tikslas. Apie skaitymo skatinimo metodus ir tyrimus“. Tikimės, kad knyga bus naudinga visiems su vaikų ir jaunimo skaityba dirbantiems specialistams.

Programą įgyvendina