Skaitymo metai - Naujienos:Rašytojų sąjungos premijos laureatu išrinktas Aidas Marčėnas

Naujienos

2014-01-08
Rašytojų sąjungos premijos laureatu išrinktas Aidas Marčėnas


Lietuvos rašytojų sąjungos premijos 2013 m. laureatu paskelbtas poetas Aidas Marčėnas. Jam premija paskirta už eilėraščių rinkinį „Tuščia jo“ (išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2013).

„Jis atsirado tarp kandidatų ne tik dėl to, kad jis ir šiaip yra žinomas poetas, šita knyga yra ne tik už nuopelnus, bet tai gyva knyga. Gyva knyga, nepanaši į jo ankstesnes. A. Marčėnas yra geras poetas“, – sakė komisijos narys, literatūrologas Kęstutis Nastopka.

Neseniai pasirodžiusioje A. Marčėno knygoje publikuojami pastaruosius trejus metus rašyti poeto eilėraščiai. Literatūros kritikai pastebi, kad juose įdomūs sugretinimai ir pasikartojimai, sutinkami daugeliui pažįstami personažai – nuo Platono iki Arvydo Šliogerio ar Juozo Apučio.

Lietuvos rašytojų sąjungos premija skiriama nuo 1992 m. už didelės vertės literatūros kūrinį, išleistą per pastaruosius dvejus metus. Tai yra vienas garbingiausių literatūrinių apdovanojimų, tradiciškai kasmet įteikiamų Trijų Karalių šventės proga.

A. Marčėnas – 22-asis Lietuvos rašytojų sąjungos premijos laureatas. Praėjusias metais šią premiją pelnė Alvydas Šlepikas už romaną „Mano vardas – Marytė“ (išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2011). Premijos laureatais taip pat yra tapę rašytojai Andrius Jakučiūnas (2011), Kornelijus Platelis (2010), Donatas Petrošius (2009), Liudvikas Jakimavičius (2008), Ramūnas Klimas (2007) ir kiti.

Programą įgyvendina