Skaitymo metai - Naujienos:Kviečiame bibliotekininkus į mokymus „Pasakojame istorijas 2021“

Naujienos

2021-06-01
Kviečiame bibliotekininkus į mokymus „Pasakojame istorijas 2021“


Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas kartu su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvių literatūros ir tautosakos institutu kviečia bibliotekininkus registruotis ir dalyvauti virtualiuose mokymuose „Pasakojame istorijas 2021“.

Tai Skaitymo skatinimo programos priemonė, padedanti tobulinti bibliotekininkų, rengiančių edukacines programas vaikams, kvalifikaciją. Mokymai vyks birželio 16–17 d. nuotoliniu būdu per „Zoom“ platformą.

Mokymų tikslas – bibliotekininkams, dirbantiems su vaikais ir jaunimu, pristatyti ir mokyti taikyti praktiškai istorijų pasakojimo metodą (angl. storytelling). Lektoriai dalinsis patirtimi, kaip įtaigiai ir vaizdžiai pasakoti istorijas, labiau sudominti ir įtraukti į pasakojimą klausytojus. Mokymų dalyviai ne tik teoriškai susipažins su istorijų pasakojimo kultūra ir tradicijomis, bet ir sužinos svarbių praktinių metodų. Patirtimi dalinsis istorijų pasakojimo profesionalai iš Lietuvos ir užsienyje gyvenančios - praktikuojančios lietuvių lektorės. Ši Skaitymo skatinimo programos priemonė, vykdoma ne vienus metus, padeda tobulinti bibliotekininkų kvalifikaciją.

Seminarą moderuos ir pranešimus skaitys profesionali istorijų pasakotoja Milda Varnauskaitė. Pranešimus skaitys ir praktine patirtimi dalinsis pasakotoja Daiva Ivanauskaitė, pasakininkas ir aktorius Paulius Tamolė, tautosakininkė, istorijų tyrėja ir pasakotoja Gražina Kadžytė, aktorė, režisierė ir Stalo teatro įkūrėja Saulė Degutytė, žaidimų kūrėjas ir edukatorius Urtis Šulinskas.

Dalyvių skaičius labai ribotas, todėl registruojantis svarbu nurodyti, kodėl norėtumėte dalyvauti mokymuose – dalyviai bus atrenkami vertinant motyvaciją. Pirmenybę teiksime dirbantiesiems su vaikais ir jaunimu, vedantiesiems edukacines pamokėles, kuriantiesiems naujas edukacines veiklas bibliotekose. Atrinkti dalyviai galės dalyvauti teorinėse ir praktinėse mokymų dalyse, užduoti klausimus savo sričių profesionalams. Visus norinčiuosius kviečiame iki birželio 7 d. registruotis paspaudus šią nuorodą. Su atrinktais kandidatais asmeniškai susisieksime birželio 9 d. Pranešimai bus įrašomi, tad paskaitų vaizdo įrašus galėsite pamatyti Nacionalinės bibliotekos svetainėje ar „Facebook“ paskyroje.

Mokymų programa. 

„Pasakojame istorijas 2021“ mokymų pranešėjų prisistatymų vaizdo įrašai:

Programą įgyvendina