Skaitymo metai - Naujienos:Salonikuose pristatyta šiuolaikinė Lietuvos poezija

Naujienos

2018-05-07
Salonikuose pristatyta šiuolaikinė Lietuvos poezija


Gegužės 3 dieną 15-oje Tarptautinėje Salonikų knygų mugėje pristatyta šiuolaikinės lietuviškos poezijos antologija graikų kalba. Knygoje publikuojami septynių šiuolaikinių Lietuvos jaunosios kartos poetų kūriniai.

Antologijos išleidimas ir pristatymas mugėje – vienas iš Lietuvos ambasados organizuojamų Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtų renginių ir projektų Graikijoje.

Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas pristatydamas antologiją sakė, kad poezija Lietuvoje suvaidino svarbų vaidmenį išsaugojant atmintį apie Lietuvos nepriklausomybę ir budinant lietuvių tautos laisvės troškimą.

„Laisvė ir poezija yra neatskiriamos kaip dvi sesės dvynės. Lietuvoje laisvė dažnai buvo budinama poeto balsu“, – sakė R. Kačinskas.

Knygos pristatyme taip pat dalyvavo antologijos sudarytoja Dalia Staponkutė, vertėjas Sotirios Souliotis bei du iš septynių antologijoje pristatomų poetų - Aušra Kaziliūnaitė ir Marius Burokas.

Antologiją išleido leidykla „Saikspirikon“, o jos sudarymą ir leidybą parėmė Lietuvos kultūros institutas bei Lietuvos Respublikos ambasada Atėnuose.

Užsienio reikalų ministerijos informacija

Programą įgyvendina