Skaitymo metai - Naujienos:Draugiškumo pamoka su Mariumi Marcinkevičium

Naujienos

2019-01-29
Draugiškumo pamoka su Mariumi Marcinkevičium


Lentvario miesto biblioteka prisijungė prie akcijos ,,Metų knygos rinkimai 2018“ ir pakvietė į svečius rinkimuose dalyvaujantį rašytoją Marių Marcinkevičių.

Jo knygelė mažiesiems „Draugystė ant straublio galo“, iliustruota Aušros Kiudulaitės, pateko į geriausių knygų vaikams penketuką. Ši  paveikslėlių knyga 2017 metais dalyvavo Knygos meno konkurse ir pelnė gražiausios knygos premiją už vaikiškos vaizduotės pajautimą ir profesionalią jos raišką. Taip pat 2017 metais ši knyga buvo apdovanota Talino iliustratorių trienalės žiuri diplomu.

Be minėtos knygelės, M. Marcinkevičius yra išleidęs dar penkias: „Voro koja“, „Tolimoji karalystė“, „Sivužas“, „Princesė“, „Atvirkštukai“. Rašytojas papasakojo apie savo kūrybinio kelio pradžią, kaip savo mažiems vaikams kūrė trumpas istorijas, kurios vėliau tapo knygelėmis. Svarbiausia, anot autoriaus, kad vaikai norėtų skaityti. Tad jis nesistengia rašyti sunkių, sudėtingų eilių, pripildytų nežinomų žodžių, juk jeigu skaitytojas nusivils – numes skaitymą. Nors yra užimtas ir dirba gydytoju, tačiau šiuo metu ieško leidyklos savo naujai knygai, šįkart skirtai suaugusiems skaitytojams, apie tarpukario Vilnių. 

Kartu su autoriumi M. Marcinkevičiumi į Lentvario biblioteką atvyko leidyklos „Tikra knyga“ atstovė aktorė Daiva Rudytė. Susitikti su svečiais atskubėjo Lentvario pradinės mokyklos 1b klasės mokiniai su mokytoja Brone Bakšiene. Leidyklos atstovė kalbėjo, kad jų leidykla orientuota tik į lietuviškų aukšto literatūrinio ir meninio lygio vaikų knygų leidybą.

Viešnia supažindino vaikus su knygele „Draugystė ant straublio galo“ – skaitė ištraukas, rodė nuotaikingus paveikslėlius, uždavė daugybę linksmų klausimų. Vaikai taip pat mielai įsitraukė į diskusiją apie tikrą draugystę, žaidė žaidimą „O jei aš būčiau... Tai aš būčiau...“ Jie pasakojo apie savo draugus, apie tai, ar smagu turėti draugą ir kaip reikia draugauti. Istorija apie didelio dramblio Džeraldo ir mažos pelytės, vardu Patricija, ypatingai gražią draugystę patiko visiems renginio dalyviams. 

Prancūzų leidykla „Rue du Monde“, leidžianti pasaulyje įvertintas bei apdovanotas knygas, tarp jų ir seriją pačių gražiausių knygų vaikams, „Draugystę ant straublio galo“ išleido prancūzų kalba. Ši knygutė išleista ir rumunų kalba.

Renginio pabaigoje vaikai gavo iš svečių draugystės apyrankių ir bibliotekininkių pagamintų „Draugystės pašto“ vokelių su drambliuku arba pelyte. Jie galės parašyti laiškelį ir įteikti savo draugui. 

Dar kartą priminėme vaikams, kad iki vasario 17 dienos ne tik mažieji skaitytojai, bet ir jų tėveliai, seneliai ir draugai gali dalyvauti akcijoje „Metų knygos rinkimai 2018“ ir atiduoti savo balsą už patikusią knygą, o svečiams dėkojome už šiltą susitikimą ir draugiškumo pamoką.

 Violeta Pupelienė,
Trakų viešosios bibliotekos
Lentvario filialo vyr. bibliotekininkė

Programą įgyvendina