Skaitymo metai - Naujienos:Liudo Dovydėno premija skirta rašytojui Sigitui Parulskiui

Naujienos

2017-06-14
Liudo Dovydėno premija skirta rašytojui Sigitui Parulskiui


Žymaus XX amžiaus rašytojo Liudo Dovydėno premija, kuria kasmet apdovanojamas geriausio naujo lietuviško romano autorius, šiemet skirta rašytojui Sigitui Parulskiui už romaną „Nutylėtų lelijų miestas“, kurią 2016-aisiais išleido „Alma littera“.

„Nutylėtų lelijų miestas“ – netikėtas  Sigito Parulskio romanas, kurį autorius vadina juokingiausia ir liūdniausia savo knyga, tragikomedija. Joje netrūksta fantazijos ir tikrų biografijos faktų, išgalvotų ir tikrai egzistavusių žmonių, čia ir lengvabūdiškas, bravūriškas meilės trikampis, ir skausmingų sūnaus ir tėvo santykių istorija, brandos, emocinės biografijos, geidžiamo ir nepasiekiamo tikėjimo nuolaužos bei motyvai iš ankstesnių autoriaus gyvenimų ir knygų.

Rašytojų sąjungos bei Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto atstovų sudaryta komisija laureatą rinko iš keturių kandidatų. Be S. Parulskio, į premiją pretendavo rašytojai Kęstutis Navakas (romanas „Vyno kopija“, išleido Tyto alba“), Saulius Šaltenis (romanas „Basas ir laimingas“ išleido „Tyto alba“) bei Tomas Vaiseta („Orfėjas, kelionė pirmyn ir atgal“, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla).

Kasmetinę Liudo Dovydėno premiją 2008 m. įsteigė Lietuvos rašytojų sąjunga, įamžindama žymaus lietuvių prozininko, Valstybės premijos laureato (1936 m.) Liudo Dovydėno (1906–2000) atminimą. Premija skiriama konkurso būdu už geriausią naują lietuvišką romaną, išleistą per praėjusius kalendorinius metus. Mecenatas – L. Dovydėno sūnus Jonas Dovydėnas.

Sigitas Parulskis – dešimtasis šios premijos laureatas. Praėjusiais metais premiją pelnė rašytoja Birutė Jonuškaitė už romaną „Maranta“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla). Liudo Dovydėno premija taip pat apdovanoti Kristina Sabaliauskaitė už romaną „Silva rerum III“ ir visą trilogiją (išleido „Baltos lankos“), Grigorijus Kanovičius už romaną „Miestelio romansas“ („Tyto alba“), Donaldas Kajokas už romaną „Ežeras ir kiti jį lydintys asmenys“ („Tyto alba“), Vladas Kalvaitis už romaną „Sustiprinto režimo barakas“ („Kauko laiptai“), Valdas Papievis už romaną „Eiti“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla), Vytautas Martinkus už romaną „Žemaičio garlėkys“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla), Leonardas Gutauskas už romaną „Daiktai“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla), Romualdas Granauskas už romaną „Rūkas virš slėnių“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla).

Programą įgyvendina