Skaitymo metai - Naujienos:Paskirtos Vilniaus mero premijos

Naujienos

2021-05-28
Paskirtos Vilniaus mero premijos


Vilniaus miesto savivaldybė dėkoja sostinės kūrėjams už puoselėjamą Vilniaus kultūrą, išskirtines iniciatyvas, miesto garsinimą ir apdovanoja talentus piniginėmis premijomis.

Šiemet Vilniaus mero premijos skirtos keturiems sostinės kūrėjams. Tarp jų – poetui Vladui Braziūnui už poezijos knygą „Vilniaus heteroglosija“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2020) skirta 3000 eurų premija ir vaikų literatūros autoriui Mariui Marcinkevičiui už knygą „Akmenėlis“ (iliustravo Inga Dagilė, išleido „Tikra knyga“, 2020) – 2000 eurų.

„Pastarieji metai kūrėjams neabejotinai buvo išgyvenimų, sustojusių senų ir naujų projektų bei atskirties laikotarpis. Džiaugiamės, kad mūza kūrėjų neapleido ir Vilnių savo kūryboje ryškiausiai atspindėjusius menininkus šiandien galime apdovanoti specialia premija“, – sako istorijas apie žmones ir mylimą Vilnių pasakojančius menininkus apdovanojantis Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

V. Braziūno naujasis eilėraščių rinkinys „Vilniaus heteroglosija“ atspindi gausybę sostinės akcentų ir prakalbina Vilnių atverdamas miesto įvairovę daugybe aspektų ir balsų.

M. Marcinkevičius knygoje „Akmenėlis“ pasakoja dviejų vaikų Rivkos ir Etano, per Antrąjį pasaulinį karą patekusių į Vilniaus getą, draugystės istoriją, persmelktą baimės. Anot rašytojo, Holokausto tema galima ir net reikia kalbėti su vaikais.

Premijos skiriamos už literatūros, dailės, architektūros, muzikos, teatro, kino, šokio, fotografijos ir kitus kūrinius, kuriuose atspindimas Vilnius, vilniečiai, jų pasaulėžiūra ir miestui svarbūs įvykiai, reiškiniai ar asmenybės. Per penkiolika šių premijų teikimų metų jas gavo jau 28 kūrėjai. Tarp jų – Algimantas Baltakis, Aidas Marčėnas, Justinas Marcinkevičius, Marius Burokas ir kiti.

 

Programą įgyvendina