Skaitymo metai - Naujienos:Skaitymo skatinimo akcija „Lietuva skaito!“

Naujienos

2017-04-26
Skaitymo skatinimo akcija „Lietuva skaito!“


„Lietuva skaito!“ – tai visuomeninis renginys ir vienos dienos skaitymo skatinimo akcija gegužės 7-ąją, kada  Lietuva mini Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Šių metų akcijos šūkis: „Čia – skaitymų erdvė. Prisijunk!“. Akcijos tikslas – skatinti ir populiarinti jaunųjų Lietuvos rašytojų kūrybą.

Rengėjai kviečia lietuvius ir lietuviškai kalbančius pasaulio piliečius imti į rankas lietuvišką knygą ir skaityti kartu. „Lietuva skaito!“ kviečia skaityti, deklamuoti, dainuoti kūrinius kartu su rašytojais ir atlikėjais.

Leidėjus, bibliotekas, socialines organizacijas, pasaulio lietuvių bendruomenę organizatoriai kviečia prisijungti ir įtraukti savo skaitymų renginius į bendrą akcijos „Lietuva skaito!“ renginių programą.

Jauniesiems autoriams ir jų kūriniams viešinti bei populiarinti kuriamas skaitymo e-portalas www.lietuvaskaito.lt.

Portale skaitytojai ras:

 • Skaitymo erdvę: pristatomi pagal tematikas suskirstyti jaunųjų rašytojų kūriniai ir autorių pristatymai: „Poezijos pokaitis“ (eilės);  „Prozos povakaris“ (esė, apsakymai, apysakos, novelės ir romanai); „Drama iki vidurnakčio“ (pjesės); „Tik vaikams“ (kūriniai mažiesiems skaitytojams); „Skaitymas veža!“ (skaitiniai paaugliams).
 • Renginių programą: Vilniuje organizuojami 5 pagrindiniai akcijos renginiai, tačiau skelbiamos visos iniciatyvos ir renginiai, socialinės akcijos ir kt.  
 • Gerdos Jord komiksą: pasakojimas apie knygą ir skaitymą istorijos vingiuose ir šiandien.
 • Sveikinimą mamoms poetės eilėmis.
 • Video archyvą: skelbiami smagūs akcijos reklaminiai filmukai, užsienyje reziduojančių autorių iniciatyva nufilmuoti jų kūrinių skaitymai ir kt.
 • Informaciją apie akciją: praėjusių metų renginių programas, organizatorius, partnerius, rėmėjus, nuotraukų galeriją.  

Penki pagrindiniai renginiai, organizuojami Vilniuje:

 • 12 val. – „Skaitome Lietuvos šimtmečio knygas vaikams“, Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (Gedimino pr. 51). Organizuoja Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius.
 • 13 val. – „Klasikos skaitymai. Kazys Bradūnas“, Vileišių rūmų kiemas (Antakalnio g. 6). Organizuoja Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas (LLTI).
 • 16 val. – „Poezijos pokaitis“ – jaunųjų poetų kūrinių skaitymai, „Terasa 360“ (Palangos g. 4). Organizuoja LLA.
 • 18 val. – „Prozos povakaris“ – jaunųjų prozininkų kūrinių skaitymai, „Paviljonas“ (Pylimo g. 21 B). Organizuoja LLA.
 • 20 val. – „Drama iki vidurnakčio“ – aktoriai skaito jaunųjų dramaturgų kūrinius, kino teatras „Pasaka“ (Šv. Ignoto g. 4/3). Organizuoja LLA.

Akcijos „Lietuva skaito!“ organizatoriai – Lietuvos leidėjų asociacija (LLA) ir Lietuvos spaustuvininkų asociacija (LISPA). Akcija organizuojama jau trečius metus.

Programą įgyvendina