Skaitymo metai - Naujienos:Lietuvos rašytojų sąjungos 2012 m. premijos laureatas – Alvydas Šlepikas

Naujienos

2013-01-07
Lietuvos rašytojų sąjungos 2012 m. premijos laureatas – Alvydas Šlepikas


Š. m. sausio 6 dieną Rašytojų klube Vilniuje buvo paskelbtas Lietuvos rašytojų sąjungos 2012 m. premijos laureatas. Juo tapo Alvydas Šlepikas už romaną „Mano vardas – Marytė“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2011).

Šis romanas nušviečia vieną iš baltųjų istorijos dėmių – „vilko vaikų“ situaciją. Po Antrojo pasaulinio karo Rytprūsių vokietės siuntė vaikus anapus Nemuno, kur buvo duonos, ir vokietukai ėjo į Lietuvą, dirbo pas ūkininkus, elgetavo, o sunkiai uždirbtą maistą nešė savo badaujančioms šeimoms.

Vokiečių mergaitės Renatės, gavusios lietuvišką vardą Marytė, ir jos šeimos istorija atskleidžia daugelio pabėgėlių tragišką likimą, pirmuosius pokario metus Rytprūsiuose ir Lietuvoje. Romano autorius rėmėsi tikrais faktais, „vilko vaikų“ ir jų artimųjų pasakojimais.

A. Šlepiko romanas „Mano vardas – Marytė“ taip pat ekspertų komisijos atrinktas į akcijos „Metų knygos rinkimai 2012“ knygų šešetuką.

Lietuvos rašytojų sąjungos premija skiriama nuo 1992 m. už didelės vertės literatūros kūrinį, išleistą per pastaruosius dvejus metus. Tai yra vienas garbingiausių literatūrinių apdovanojimų, tradiciškai kasmet įteikiamų Trijų Karalių šventės proga. Premijos laureatais yra tapę rašytojai Andrius Jakučiūnas (2011), Kornelijus Platelis (2010), Donatas Petrošius (2009), Liudvikas Jakimavičius (2008), Ramūnas Klimas (2007) ir kiti.

Programą įgyvendina