Skaitymo metai - Naujienos:Dovilė Zelčiūtė – 2021 m. „Poezijos pavasario“ laureatė

Naujienos

2021-06-14
Dovilė Zelčiūtė – 2021 m. „Poezijos pavasario“ laureatė


Šiemet Maironio premiją ketinama skirti poetei Dovilei Zelčiūtei už poezijos knygą „Šokiai Vilniaus gatvėje“ („Kauko laiptai“, 2020).

Maironio premijos laureatas tampa ir festivalio „Poezijos pavasaris“ nugalėtoju. Tai svarbiausia metų premija, skiriama už poeziją. Sprendimą dėl Maironio premijos skyrimo priims Kauno miesto savivaldybės taryba.

Į Maironio premiją šiemet taip pat pretendavo poetai Erika Drungytė už poezijos knygą „Kalnas ir miestas“ („Kauko laiptai“, 2021), Vidmantas Elmiškis už eilėraščių knygą „Ir bus atsakyta“ („Kauko laiptai“, 2020), Julius Keleras už eilėraščių knygą „Nepaliekantis miestas“ („Homo liber“, 2020) ir Alvydas Valenta už eilėraščių knygą „Prierašai neegzistuojančioms „Iliados“ ir „Odisėjos“ iliustracijoms“ (asociacija „Slinktys“, 2020).

Maironio premija įsteigta 2013 metais. Premija skiriama už geriausią poezijos knygą, išleistą per praėjusius kalendorinius metus.

Pirmąja Maironio premijos laureate 2013 m. tapo Tautvyda Marcinkevičiūtė už poezijos knygą „Greitaeigis Laiko liftas“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2012). Maironio premiją taip pat yra pelnę poetai Alis Balbierius, Kęstutis Navakas, Vladas Braziūnas, Ramutė Skučaitė, Marius Burokas ir kt.

Kasmetinis tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“ – vienas didžiausių šalies kultūrinių renginių. Skelbiama, kad šiemet jis turėtų vykti birželio 27–liepos 11 dienomis. Festivalį organizuoja Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas.

Programą įgyvendina