Skaitymo metai - Naujienos:Astridos Lindgren atminimo premijos laureatas bus paskelbtas tiesioginės transliacijos metu

Naujienos

2021-03-24
Astridos Lindgren atminimo premijos laureatas bus paskelbtas tiesioginės transliacijos metu


Kovo 30 dieną paaiškės didžiausio pasaulyje vaikų literatūros apdovanojimo Astridos Lindgren (The Astrid Lindgren Memorial Award, ALMA) atminimo premijos 2021 metų laureatas.

Laureato paskelbimas bus tiesiogiai transliuojamas iš vaikų bibliotekos Stokholme kovo 30 d. 14 val. Lietuvos laiku. Laureatą paskelbs Švedijos kultūros ir demokratijos ministrė Amanda Lind ir komisijos pirmininkė Boel Westin.

Tiesioginę transliaciją galima stebėti čia: https://alma.se/en/nomination/Announcement/

Šiemet į apdovanojimą pretenduoja 262 kandidatai iš 68 šalių. Tarp nominuotųjų – ir lietuvių knygų vaikams autorius bei iliustruotojas Kęstutis Kasparavičius. Jį šiai premijai pristatė Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius.

2021-ųjų Astridos Lindgren premijai nominuota ir Lietuvoje žinomų kūrėjų iš kitų pasaulio šalių: austrų rašytoja Renate Welsh („Vampyriukas neturi likti vienas“, „Drakono sparnai“), kanadiečių rašytoja Deborah Ellis („Maitintoja“), suomių rašytojas Timo Parvela („Elė ir draugai“, „Elė ir pašėlusi klasė“, „Elė Laplandijoje“ ir kt.), vokiečių iliustruotoja Jutta Bauer (iliustravo Jürg Schubiger knygą „Pati pradžia“, Christine Nöstlinger „Ateina šuo!“ ir kt.) ir kt.

Visą nominantų sąrašą rasite čia:

 

Atridos Lindgren premiją įsteigė Švedijos Karalystės vyriausybė po rašytojos A. Lindgren mirties 2002 metais. Kandidatus šiai premijai siūlyti turi teisę įvairių pasaulio šalių institucijos, kurias patvirtina premijos komisija. Jų pasaulyje yra daugiau kaip 400. Lietuvoje tokia teisė patikėta Lietuvos rašytojų sąjungai ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriui. Premija gali būti skirta rašytojui, iliustruotojui, skaitymo skatintojui, pasakotojui. Už skaitymo skatinimą galima nominuoti ir įstaigas, organizacijas.

Astridos Lindgren atminimo premijos laimėtojas gauna 5 milijonus Švedijos kronų (apie 433 tūkst. eurų). Tai yra didžiausia vaikų literatūros premija pasaulyje.

 

Programą įgyvendina