Skaitymo metai - Naujienos:Šiemet Vilniaus knygų mugė kvies pasvarstyti tema „Kas mes esam, kuo mes būsim“

Naujienos

2010-01-07
Šiemet Vilniaus knygų mugė kvies pasvarstyti tema „Kas mes esam, kuo mes būsim“


Šių metų vasario 18-21 dienomis Lietuvos parodų centre "Litexpo" duris atvers 11-oji Vilniaus knygų mugė. Kaip ir kasmet, mugė ir jos kultūrinė programa skiriama vienai temai. Šį kartą mugė kvies pasvarstyti tema "Kas mes esam, kuo mes būsim".

Praėjusios 10-osios jubiliejinės Vilniaus knygų mugės sėkmė dar kartą patvirtina, kad mugė yra vertinama dalyvių, gerai žinoma Europoje, laukiama ir gausiai lankoma skaitytojų. Vilniaus knygų mugė – tai ne tik Lietuvos ir užsienio rašytojų, leidėjų, knygų prekybininkų ir skaitytojų susitikimo vieta, bet ir gausybė įvairaus žanro kultūrinių renginių.

Mugės metu veiks kūrybinė studija „Tu gali sukurti knygą“. Tai unikalus renginys, gimęs Vilniaus knygų mugėje ir veikiantis tik joje. Studijos sumanytoja – grafikė, knygų dailininkė Sigutė Chlebinskaitė su savo komanda kvies mugės lankytojus dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, skaitymuose, susitikimuose su lietuvių literatūros vaikams kūrėjais, knygų iliustruotojais iš Lietuvos ir užsienio. Studijos tikslas – parodyti knygos kelią nuo seniausių laikų iki dabar, išmokyti popieriaus gaminimo, knygos įrišimo būdų, iliustravimo technikų.

Vilniaus knygų mugės lankytojus pakvies ir Diskusijų klubas, suteikiantis mugei daugiau intelektualinio turinio. Klubo renginiai nesusieti su kuria nors konkrečia leidykla ar nauju leidiniu - jame diskutuoja garsūs Lietuvos ir užsienio kultūros, meno ir mokslo žmonės.

Taip pat mugės metu veiks Meno parodos, kuriose bus pristatomos garsių Lietuvoje ir užsienyje dailininkų, knygų iliustruotojų, fotografų parodos, vaizdo ir garso instaliacijos.

Ketvirtus metus Vilniaus knygų mugėje vaikai turės savo vietą – Vaikų salę, kur galės nevaržomai žaisti ir skaityti, o jiems skirti renginiai vyks specialiai įrengtoje „scenoje vaikams“.

Vilniaus knygų mugės organizatoriai: Lietuvos parodų centras "Litexpo", VšĮ "Lietuviškos knygos" ir Lietuvos leidėjų asociacija. Kultūrinės programos rėmėjas Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

MUGĖS DIENOS IR DARBO LAIKAS

Ketvirtadienis, vasario 18 d.  nuo 10 iki 19 val.
Bibliotekų diena

Penktadienis, vasario 19 d. nuo 10 iki 21 val.
Ilgasis penktadienis

Šeštadienis, vasario 20 d. nuo 10 iki 19 val.
Nekasdienių pasimatymų diena

Sekmadienis, vasario 21 d. nuo 10 iki 17 val.
Šeimos diena

Išsami mugės kultūrinė programa bus skelbiama sausio mėnesio pabaigoje.

Parengta pagal LITEXPO informaciją 

Programą įgyvendina