Skaitymo metai - Naujienos:Vilniaus knygų mugė. Spektaklis „Kapt kapt kapt“ pagal Indrės Zalieckienės knygą

Naujienos

2022-02-22
Vilniaus knygų mugė. Spektaklis „Kapt kapt kapt“ pagal Indrės Zalieckienės knygą


Vasario 24 ir 25 d. 11 val. kviečiame į spektakliuką mažiesiems „Kapt kapt kapt“ Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Renginių erdvėje (III a.). Šis renginys įtrauktas į Vilniaus knygų mugės renginių programą.

Dalyvių skaičius ribotas, prašome registruotis čia.

Kapt – vienas lašas. Kapt kapt – du lašai. Kapt kapt kapt… – nesuskaičiuojama galybė lašų, kaip ir nesuskaičiuojama gausybė naujų patyrimų, kurie dar laukia. Lietus tai ypatinga stichija, atgaivinanti, dovanojanti įvairiausias emocijas ir žaidimus. Tokia įvairi ir įdomi patirtis kartais ramina, o kartais net ir baugina. Tačiau būtent toks įvairumas yra įdomiausias, nes tai praturtina ir moko.

„Vėjų teatras“ į sceną atpučia lietaus debesis iš patiems mažiausiems skirtos Indrės Zalieckienės knygos „Kapt kapt kapt“. „Vėjų teatras“ – tai profesionalių teatro kūrėjų komanda, kurianti jaunajai auditorijai ir ypač daug dėmesio skirianti patiems mažiausiems. Spektaklis „Kapt kapt kapt“ skiriamas šeimoms, auginančioms vaikus iki 3 metų. Čia akcentuojamas būtent žaidimas kaip priemonė net ir patiems mažiausiems mokytis, pažinti, suprasti. Todėl režisierė Eglė Kižaitė, scenografė Šarūnė Pečiukonytė ir kompozitorius Pijus Narijauskas, atsižvelgdami į ankstyvosios raidos ypatumus, dėmesį skiria žaidybiškoms teatro priemonėms, kurios sudomintų ir įtrauktų į veiksmą.

Spektaklyje veikiantys du aktoriai Iveta ir Lukas lyg lietaus architektai kuria lietaus debesis, padeda surasti lietaus lašus ir sukurti visą lietaus žaidimą, į kurį įsitraukti pakviečiami ir stebėtojai. Šis spektaklis tampa puikia erdve mokytis ir pažinti ne tik pasaulį, bet ir vienam kitą. Tai galimybė pabūti kartu, dalyvauti naujame ir netikėtame žaidime, išgirsti naujų garsų, muzikos, paliesti ir pajausti naujų formų ir tekstūrų. Visus, susipažinusius su I. Zalieckienės knyga, kviečiame išgirsti, kaip eilėraštis suskamba dainoje, ir pamatyti, kaip knyga virto spektakliu. 

Režisierė – Eglė Kižaitė.

Scenografė – Šarūnė Pečiukonytė.

Kompozitorius – Pijus Narijauskas.

Aktoriai – Iveta Raulynaitytė ir Lukas Ignatavičius.

 

Spektaklio trukmė – 25 min. ir 20 min. laisvas žaidimas.

Spektaklis skirtas 0–3 metų vaikams.

Spektaklio kūrėjai – „Vėjų teatras“ ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.
Partneriai – Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos kultūros institutas.

Šis spektaklis yra ankstyvojo skaitymo skatinimo projekto „Knygų startas“ dalis.

 

SVARBU! Laikantis saugumo reikalavimų, dalyviai įleidžiami ne anksčiau nei likus 15 min. iki renginio. Lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, į renginį neįleidžiami. Renginiuose uždarose erdvėse visi vyresni nei šešerių žiūrovai ir dalyviai, personalas privalo dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius. Neįgaliesiems, to daryti negalintiems dėl sveikatos, rekomenduojamas veido skydelis. Dalyviai turi laikytis saugaus atstumo, naudotis rankų dezinfekcijos priemonėmis. Atsiprašome už nepatogumus.

Programą įgyvendina